Śladami historii – mobilne warsztaty literackie. Tworzyliśmy mobilną grę terenową!

20 września 2021 r. nasi uczniowie rozpoczęli w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, warsztaty projektowania gry mobilnej na podstawie powieści „Światło ukryte w mroku” Sharon Cameron. Premiera gry zaplanowana jest na 9 października 2021 r. w godz. 12.00–14.00.

Wydarzenie to jest częścią projektu edukacyjnego Śladami historii – mobilne warsztaty literackie, który ma na celu zainteresowanie młodzieży historią Przemyśla dotyczącą II wojny światowej oraz zwrócenie uwagi na doświadczenia i wybory życiowe rówieśników, którzy dorastali w czasach okupacji. Jest on również okazją do opowiedzenia o ludziach, dla których najważniejsze były takie wartości, jak: współczucie, tolerancja i odwaga.

Za nami prelekcja historyczna oraz wystawa zdjęć z okresu II wojny światowej, pochodzących ze zbiorów Jacka Szwica. Ponadto udaliśmy się na ul. Tatarską 3, aby zobaczyć budynek, w którym w czasie wojny Stefania Podgórska z siostrą ukrywały trzynastu Żydów. Odwiedziliśmy Archiwum Państwowe w Przemyślu, by obejrzeć dokumenty i zdjęcia dotyczące okupacyjnego Przemyśla. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji o naszym mieście podczas II wojny światowej.

Ostatnie dwa dni upłynęły nam na tworzeniu zadań i gier testowych. Próbowaliśmy je w wersji online oraz w wersji terenowej. Projekt edukacyjny Śladami historii – mobilne warsztaty literackie, będący inicjatywą Przemyskiej Biblioteki Publicznej, dotowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Patriotyzm Jutra. Dziękujemy Paniom, Katarzynie Bednarz-Soi, Alicji Kunert i Monice Maziarz za opiekę podczas projektu.

Premiera gry 9 października 2021 r. o godz. 12.00 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w Przemyślu.

Zapraszamy!

media o projekcie: https://przemysl.naszemiasto.pl/uczniowie-z-przemysla-wykonaja-gre-mobilna-na-podstawie/ar/c13-8463575?fbclid=IwAR3QV0otuAI5Wwn_GBugLc0nRE5IREkgxkJisp-FncLo_rQaK-khu8gjymQ

premiera gry: https://www.biblioteka.przemysl.pl/art,1505,zapraszamy-do-udzialu-w-mobilnej-grze-literackiej-tajemnica-tatarskiej-3

Autor: