II Liceum Ogólnokształcące

Zakończenie roku klas maturalnych 2021/2022

Dnia 29 kwietnia 2022 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Morawskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12.30. Wszyscy zgromadzeni, absolwenci, młodzież szkolna, nauczyciele i rodzice w uroczystej atmosferze zajmowali miejsca na dużej sali gimnastycznej.

Na początku pan Tomasz Skowronek poprosił o wprowadzenie pocztu sztandarowego szkoły. Następnie został odśpiewany hymn narodowy, a po nim odbyło się przekazanie sztandaru i ślubowanie nowych członków pocztu sztandarowego szkoły. Następnie prowadzący uroczystość, Aleksandra Konieczny i Mikołaj Bocheński, przywitali wszystkich zgromadzonych, po czym oddali głos panu dyrektorowi Mariuszowi Zamirskiemu. Pan dyrektor złożył serdeczne podziękowania nauczycielom i gratulacje absolwentom, a po nim przewodniczący Samorządu uczniowskiego Krzysztof Gergowich życzył maturzystom doskonałych wyników na maturze i dobrych życiowych wyborów. Przedstawiciele klas maturalnych – Wiotetta Chramiec i Michał Józefaciuk w imieniu wszystkich klas trzecich podziękowali dyrekcji i nauczycielom za trzy lata nauki oraz podsumowali minione lata.

Po przemówieniach nadszedł czas na wręczenie świadectw z wyróżnieniem i dyplomów za szczególne osiągnięcia dla uczniów wyróżniających się w każdej klasie oraz pamiątkowe zdjęcia. Na koniec uroczystości zaprezentowano krótki program artystyczny. Tegoroczna maturzystka Emilia Szybiak zaśpiewała piosenkę grupy Manchester “Ostatni raz z moją klasą”, w trakcie której maturzyści mogli powspominać najlepsze szkolne chwile oglądając wyświetlane na ekranie klasowe zdjęcia. Tegoroczni maturzyści to z pewnością wyjątkowy rocznik, którego lata liceum wypadły w bardzo trudnym czasie - “ Ale to już było”, a przed nami “Rzeka marzeń” i “Dni, których jeszcze nie znamy” - tak śpiewali dla nich uczniowie młodszych klas. Piosenką Anny Wyszkoni “Biegnij przed siebie” pożegnaliśmy naszych maturzystów życząc im bardzo dobrych wyników na egzaminach, udanych wakacji i realizacji życiowych planów.

Dziękujemy Hubertowi Białemu za fotografowanie uroczystości.

Autor: