„Build up Y(our) Future Through Arts” w ramach programu Erasmus+

Międzynarodowy projekt  „Build up Y(our) Future Through Arts”  (w ramach programu Erasmus +) , który realizowany jest w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu umożliwił nauczycielom wyjazd zagraniczny na pierwsze robocze spotkanie – Transnational Project Meeting do Miejscowości Caltanissetta na Sycylii, które miało miejsce od 9 do 12 maja 2022 r.

Wszystkie szkoły partnerskie z Włoch, Litwy, Portugalii, Turcji oraz Polski miały po raz pierwszy okazję się spotkać i poznać osobiście. Gospodarzem tego wyjazdu było Liceo Classico, Linguistico E Coreutico Ruggero Settimo z Caltanissetty, które świetnie przygotowało się na przyjęcie gości. Zarówno nauczyciele jak i młodzież byli ogromnie zaangażowani aby pokazać się z jak najlepszej strony. Zostaliśmy bardzo ciepło przywitani przez dyrekcję szkoły oraz nauczycieli pracujących przy projekcie. Pod ich nadzorem uczniowie zaprezentowali się podczas powitalnego show przedstawiającego tradycyjne włoskie tańce narodowe, występ baletowy oraz technikę żywych obrazów.

W kolejnych dniach, w formie warsztatowej, nauczyciele koncentrowali się na dopracowaniu wcześniej określonych planów, ustaleniu konkretnych działań związanych z projektem i jego realizacją oraz upowszechnianiem w przyszłości.

Podczas wyjazdu do Palermo, szkoły partnerskie miały kolejną okazję poznać bliżej włoskich uczniów, którzy zaprezentowali zwiedzane miejsca, przedstawiając najważniejsze informacje dotyczące zabytków oraz kultury i sztuki włoskiej na Sycylii. Dla uczestników projektu przygotowano broszurki z informacjami o historycznych zabytkach. Było to niezwykłe doświadczenie dla wszystkich.

Katarzyna Styś & Ewa Miśkowicz-Cichocka

Autor: