Zielona szkoła, czyli warsztaty literackie w Arboretum w Bolestraszycach

Uczniowie II LO mieli okazję uczestniczyć w trzydniowym projekcie: OGRODY LITERACKIE W ARBORETUM W BOLESTRASZYCACH. Młodzież poznawała tajniki warsztatu pisarskiego podczas zajęć prowadzonych przez pisarki: Magdalenę Louis, Magdalenę Skubisz oraz Monikę Maciewicz. „Medialni” dowiedzieli się również, jak wygląda praca wydawnicza, na co należy zwrócić uwagę, jeśli się chce wydać książkę i te wartościowe informacje otrzymali dzięki spotkaniu z przedstawicielką wydawnictwa Media Rodzina: Alicją Mielcarzewicz-Cabanek. Ciekawym punktem programu był również wykład historyka literatury dr. Jana Musiała, który przedstawił historię dworu w Bolestraszycach oraz zaprezentował XIX-wieczne periodyki, w tym czasopismo „Lamus” redagowane przez ostatniego dziedzica Medyki Michała Pawlikowskiego. Pokłosiem warsztatów były opowiadania napisane przez uczestników. Warunkiem było powiązanie fabuły z Arboretum w Bolestraszycach. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy 1b Julia Kowal. Tekst zwycięskiego utworu zostanie opublikowany na stronie arboretum.

Projekt „Ogrody Literackie w Arboretum Bolestraszyce” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wkrótce będzie można obejrzeć relację z tego wydarzenia w TVP Rzeszów. Póki co zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej w Polskim Radiu Rzeszów. Link do audycji poniżej:

Autor: