Wycieczka klasy 3d na Roztocze

Uczniowie klasy IIID wraz z wychowawczynią panią Aleksandrą Dombrowską oraz ks. Piotrem Poradą w dniach 24-26.05.2022 udali się na wycieczkę szkolną do krainy geograficznej zwanej Roztoczem.

We wtorek w godzinach porannych wyjechali z Przemyśla i w drodze do miejsca docelowego zwiedzili obóz zagłady w Bełżcu, gdzie teraz znajduje się muzeum i miejsce pamięci.
Następnie wyruszyli do Zamościa, by zwiedzić to piękne miasto i poznać choć część jego bogatej historii. Renesansowy rynek wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Kolejnym przystankiem był Krasnobród. Tu po zameldowaniu na miejscu odpoczynku, wszyscy udali się do parku linowego znajdującego się nad zalewem. Wieczorem zorganizowane zostało ognisko, gdzie uczniowie mieli czas na integrację. Drugiego dnia rano wyjechali nad rzekę Wieprz na spływ kajakowy. Popołudnie spędzali razem zacieśniając więzi koleżeńskie poprzez gry zespołowe, takie jak siatkówka czy koszykówka.
Trzeciego dnia udali się na szumy nad Tanwią, by podziwiać piękno przyrody. W drodze powrotnej wstąpili do Radruża zwiedzić zabytkową drewnianą cerkiew greckokatolicką wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie poszli do świetlicy wiejskiej, gdzie panie z koła gospodyń wiejskich przygotowały ciepły posiłek. Wstąpili jeszcze do Horyńca-Zdroju na lody i wrócili do Przemyśla.

Autor: