40 lat minęło jak jeden dzień…….

18 czerwca 2022 roku spotkali się absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego, którzy uczęszczali do szkoły w latach 1978 -1982.

klasa 4A matematyczno-fizyczna, wychowawca Janina Rybienik / śp. Anna Dombrowska

klasa 4B humanistyczna , wychowawca Maria Kliś

klasa 4C biologiczno-chemiczna, wychowawca Maria Grabowska

Byliśmy pierwszym rocznikiem, który zaczynał naukę w budynku przy ulicy Basztowej 13. Trafiliśmy na trudne czasy komunistyczne, kończąc szkołę w stanie wojennym. Studniówka odbyła się w Klubie Garnizonowy, pod okiem wojska i trwała do godziny policyjnej (22: 00). Jednak wspominamy te lata szkolne z wielkim sentymentem. Nasze sukcesy i porażki naukowe, wspólne wycieczki, pochody pierwszomajowe, czyny społeczne, dni wagarowicza, występy w chórze i wiele innych chwil spędzonych razem. Nasze przyjaźnie trwają do dziś, pomimo tego, że żyjemy w różnych miejscach w Polsce i na świecie.

Na Zjeździe, wspominaliśmy naszych profesorów i lekcje spędzone w ławach szkolnych.

Wspominaliśmy Tych którzy odeszli. Nie wszystkim też z naszych kolegów i koleżanek udało się dotrwać do jubileuszu 40-lecia matury. Odeszli już od nas : Krzysztof Frań, Krzysztof Kasperski, Agata Stojanowska, Adam Erd, Artur Bobrowicz, Bogdan Puć. Wspominaliśmy te osoby, odwiedzając ich groby na cmentarzach.

Nasze spotkanie w szkole po latach przedłużyło się na całą sobotę i niedzielę.Trudno nam było się rozstać. Lata płyną, starzeją nam się dzieci, a my dalej jesteśmy młodzi ! Mamy nadzieję, że za pięć lat frekwencja będzie wyższa i nikt nie zrobi sobie wagarów w tym dniu. Do zobaczenia na kolejnym jubileuszu.

Autor: Absolwenci II LO w Przemyślu