Kinga Szymańska – stypendystką „Deutschland Plus”

Nasza uczennica Kinga Szymańska (3f) uczestniczyła na początku tegorocznych wakacji w trzytygodniowym stypendium „Deutschland Plus” dla uczniów szkół DSD. Oto jej krótka relacja z pobytu w Niemczech.

Początek lipca miałam przyjemność spędzić w Niemczech, biorąc udział w stypendium Deutschland Plus wraz z grupą innych uczniów (w wieku 15-17 lat) z południa Polski ze szkół realizujących program DSD (Deutsches Sprachdiplom). Pierwsze dwa tygodnie były czasem, który spędziliśmy mieszkając u naszych rodzin goszczących, gdzie mieliśmy możliwość przyjrzeć się z bliska życiu w małym niemieckim miasteczku Bad Iburg oraz w jego okolicach. W tygodniu do południa braliśmy udział w specjalnych zajęciach - uczyliśmy się niemieckiego, mieliśmy lekcje z niemieckimi nauczycielami lub uczestniczyliśmy w lekcjach z tamtejszymi uczniami. Po dwóch tygodniach spędzonych w Bad Iburgu udaliśmy się na kilkudniową wycieczkę do Berlina, gdzie mogliśmy zwiedzić zabytki i zakątki stolicy naszego sąsiada.

Czas spędzony w Niemczech był dla mnie bardzo wartościowym doświadczeniem - poprawiłam tam nie tylko swoje umiejętności w zakresie języka niemieckiego, ale również zawarłam nowe znajomości i zdobyłam nowe spojrzenie na system edukacji oraz życie w Niemczech.

Autor: Kinga Szymańska