II Liceum Ogólnokształcące

"Przemyśl jest PRZE!-dsiębiorczy" i II LO też :)

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w przedsięwzięciu pn. "Przemyśl jest PRZE!-dsiębiorczy", który jest realizowany w ramach projektu pn. "Razem Zmieniamy Przemyśl" finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 w ramach programu "Rozwój lokalny". 

Uczniowie klasy 2d i 3d biorą udział w symulacjach biznesowych, ucząc się jak prowadzić firmę. Korzystamy z platformy i gier firmy Revas. Uczestnictwo w projekcie daje uczniom możliwość rozwijania praktycznych umietętności pracy w grupie oraz przygotowania do pojęcia swojej własnej działalności gospodarczej.  

Branżowe Symulacje Biznesowe to narzędzie przeznaczone do nauki prowadzenia działalności gospodarczej oraz podstaw przedsiębiorczości. W ramach symulacji uczestnicy podejmują realne decyzje biznesowe zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem doświadczając biznesu m.in.: tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalając ceny.


Branżowe Symulacje Biznesowe Zarządzania Projektami przeznaczone do nauki zarządzania projektami. W ramach symulacji uczestnicy stają się Projekt Menedżerami i podejmują realistyczne decyzje związane z prowadzeniem projektu w firmie.

Autor: