II.miejsce Kornelii Kozioł w konkursie recytatorskim poezji niemieckojęzycznej.

28.10.2022r odbył się IX. Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej „Am Anfang war diePoesie/ Na początku była poezja”. Konkurs został zorganizowany we współpracy Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, II LO oraz Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu. Celem konkursu jest przede wszystkim promocja języka niemieckiego, zainteresowanie uczniów poezją niemieckojęzyczną oraz zachęcenie do prezentacji umiejętności recytatorskich przed publicznością.

Do konkursu zgłosiło się 54 uczniów z całego województwa, którzy wystartowali w trzech kategoriach:

SPklasy 1-4, SP klasy 5-8 oraz szkoły ponadpodstawowe. Naszą szkołę reprezentowały Patrycja Hus (1c)oraz Kornelia Kozioł (3f), która w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła II. miejsce. Mottem konkursu była „Przyjaźń”, zatem uczestnicy konkursu recytowali wybrane przez siebie wiersze niemieckojęzycznych autorów właśnie o przyjaźni. O przyjaźni opowiedzieli też w języku niemieckim uczniowie klasy 3f, którzy mieli okazję wystąpić podczas konkursu ze swoim krótkim przedstawieniem o Muzykantach z Bremy (Die Bremer Stadtmusikanten).

Autor: