Erasmus+ "Build up (y)our future through arts" - II LO na Litwie

W dniach 20.11-26.11.2022 czwórka uczniów biorących udział w projekcie Erasmus+ "Build up (y)our future through arts" miało przyjemność wyjechać na Litwę pod opieką nauczycieli p.Ewy Miśkowicz- Cichockiej i p.Katarzyny Styś. Tym razem szkoła na Litwie gościła mlodzież z Polski, Włoch, Portugalii i Turcji.Tydzień przepełniony był najróżniejszymy atrakcjami i warsztatami, które pozwoliły rozwinąć kreatywność uczniów. W pierwszych dniach mieli oni możliwość zwiedzić największe miasta Litwy czyli Wilno i Kowno. Hasło przewodnie mobilności brzmiało "Being green", przez co większość warsztatów skupiało się na recyklingu oraz nadawaniu nowego życia starym, nieużywanym już rzeczom.

Uczestnicy projektu wykonali ekologiczne instrumenty muzyczne, zaprojektowali ubrania a także wykonali bransoletki przyjaźni z włóczki z recycling.
Zapewne najlepszą częścią tego wyjazdu było przełamanie barier językowych, poznanie nowych kultur oraz ludzi, z którymi nawiązali nowe relacje.
Podsumowując, udział w projekcie dał uczestnikom możliwość nabycia wielu kompetencji. Młodzi ludzie poprzez aktywności w miedzynarodowej grupie mają szansę nauczyć się otwartości na drugiego człowieka, tolerancji i szacunku. Udział w projekcie Erasmus z pewnością będzie miał wpływ na dalszy rozwój młodych ludzi.

Zapraszamy do polubienia strony II LO Przemyśl Erasmus +

Autor: