„Mniej plastiku? Ale jak?” - otwarta lekcja języka niemieckiego dla ósmoklasistów

Tuż przed powrotem do nauczania stacjonarnego, 28 maja 2021r odbyła się na platformie zoom.us otwarta lekcja języka niemieckiego dla chętnych uczniów klas ósmych przemyskich szkół DSD i nie tylko. Tematem lekcji ( Weniger Plastik? Aber wie?), którą poprowadziła nauczycielka języka niemieckiego w II LO w Przemyślu Agnieszka Siuta był problem, jaki stwarza nam w codziennym życiu nadmiar plastiku. Podczas 45-minutowej lekcji zastanawialiśmy się wspólnie, co zrobić, aby zredukować plastik w naszej codzienności.

W lekcji wzięło udział ok. 30 uczniów szkół podstawowych, a mianowicie z SP 14, SP 4, SP 16, SP 5, a także chętni uczniowie z SP 15, SP Orły oraz ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO. Niektórzy zasiedli przed komputerami w swoich domach, niektórzy zaś pracowali zespołowo w salach informatycznych w swoich szkołach. Celem lekcji otwartej było zachęcenie ósmoklasistów do skorzystania z programu DSD ( Deutsches Sprachdiplom) w roku szkolnym 2021/22, jaki oferuje II LO w Przemyślu. Także tematyka tej lekcji miała wskazać, jaką m.in. problematyką przyjdzie się zajmować przyszłym uczniom międzyoddziałowej grupy DSD II.

Wszystkich zainteresowanych pogłębioną i zaawansowaną nauka języka niemieckiego od września 2021, zdobyciem certyfikatu językowego DSDII ( poziom B2/C1) oraz solidnym przygotowaniem do matury z języka niemieckiego zapraszamy na stronę internetową II LO do zapoznania się z naszą ofertą:

Obecna grupa międzyoddziałowa 2DSD przygotowała także dla obecnych ósmoklasistów krótki filmik reklamujący program DSD II w II LO, będący zaproszeniem do skorzystania z naszej oferty.

Zachęcamy do zapisów do grupy międzyoddziałowej podczas składania dokumentów przy finale procesu rekrutacyjnego. Szczegóły dotyczące zapisów już wkrótce na naszej stronie.

Autor: Agnieszka Siuta