Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dnia 25 czerwca 2021 przed budynkiem II LO odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Jak zwykle w tym dniu pojawiły się uroczyste stroje, kwiaty i podziękowania. Nie był to łatwy rok, tym bardziej więc szczere były składane przez wszystkich życzenia dobrych wakacji i zasłużonego odpoczynku.

Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego w ciepłych słowach zwrócił się do zebranych Pan Dyrektor Mariusz Zamirski, przywitał gości, wyraził wdzięczność przybyłym na uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz podsumował mijający rok szkolny, dziękując za pracę nauczycielom i uczniom, gratulując licznych sukcesów i życząc spokojnych wakacji. Pan Bogusław Świeży Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla,wyraził uznanie dla sukcesów uczniów i nauczycieli II LO. W krótkim przemówieniu zwrócił się do zebranych również Przewodniczący Samorządu Szkolnego, Krzysztof Gergowich, przedstawiając członków nowego Samorządu podkreślając przyjazną atmosferę II LO oraz wyrażając nadzieję, że od września wszyscy na dobre powrócimy do murów naszej szkoły.

A potem nadszedł czas na wręczenie nagród dla najlepszych uczniów w różnych kategoriach. Jak co roku były to trzy wyjątkowe dla Szkoły nagrody:

Nagrodę im. prof. Kazimierza Morawskiego dla najlepszego łacinnika otrzymała uczennica klasy 2e Amelia Motyl. Nagrodę wręczyła wnuczka patrona szkoły Kazimierza Morawskiego, Elżbieta Morawska – Sawa, która przybyła na uroczystości z córką Anną Górską, do gratulacji przyłączył się Pan Bogusława Świeżego i nauczyciel języka łacińskiego Pani Ewy Wójcik.

Nagroda im. Wojciecha Inglota dla najlepszego chemika została przyznana za rok szkolny 2019/2020 Marcinowi Skowronkowi. Wręczenia dokonała Pni Renata Stec przedstawiciel firmy Inglot w asyście Pana Bogusława Świeżego i nauczyciela chemii Pana Mariana Sztaby.

Nagrodę dla najlepszego informatyka otrzymał uczeń klasy 3a Jakub Dzimira. Nagrodę ufundował i wręczył Wit Więch Prezes firmy Elderbit, któremu towarzyszył również Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla i nauczyciel informatyki Pani Aleksandra Dombrowska

Pani Halina Humnicka, długoletni dyrektor i nauczyciel II LO oraz autorka książki o naszej Szkole pt. „Pejzaż pamięci” wręczyła egzemplarz książki Pani Elżbiecie Morawskiej – Sawa dziękując Rodzinie Morawskich za wieloletnią współpracę z II LO w Przemyślu.

Dalsza część uroczystości przeniosła się do sal szkolnych, gdzie uczniowie otrzymali świadectwa od wychowawców klas. Jeszcze ostatnie gratulacje, życzenia, kilka zdjęć klasowych, serdeczne uściski i zaczęły się WAKACJE.

Do zobaczenia 1 września!

Autor: