Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

W pochmurny ranek 1 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem św. Józefa. Dalsza ich część była kontynuowana w szkole. Po spotkaniu uczniów klas drugich i trzecich z wychowawcami, delegacje tych klas uczestniczyły, wraz z uczniami klas pierwszych, w rozpoczęciu roku szkolnego. Dyrektor Szkoły, Pan Mariusz Zamirski serdecznie przywitał zebranych nauczycieli, uczniów oraz zaproszonych gości. W swoim wystąpieniu przypomniał postaci absolwentów naszej szkoły, którzy odznaczyli się w czasie II wojny światowej.

Została również wręczona Nagroda KOWAL ROZWOJU im. Rodziny Feczków. Wręczenie nagrody zostało poprzedzone przedstawieniem informacji dotyczących rodziny Feczków. Nagrodę laureatce, Julii Słociak przekazał gość honorowy uroczystości prof. Janusz Feczko. Julia jest absolwentką II LO w klasie medialnej. W okresie edukacji w naszej szkole osiągała bardzo dobre wyniki w nauce oraz zdobywała nagrody grupowe i indywidualne ze szkolną grupą teatralną. Dwukrotnie zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Autor: