Oj, czasy! czasy nastały. Ani paszy dla bydła, ani uczciwości ludzkiej czyli Moralność Pani Dulskiej 2021

W sobotę 4 września już po raz dziesiąty odbyło się Narodowe Czytanie. Akcja została zapoczątkowana w 2012 roku przez Prezydenta RP ogólnonarodowym czytaniem „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W ciągu 10. kolejnych edycji uczniowie II LO wiele razy angażowali się w narodowe prezentacje dzieł literatury polskiej. W tym roku na lekturę Narodowego Czytania został wybrany dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

Tym razem gościliśmy w  mieszczańskim saloniku pani Dulskiej na herbatce w Cntrum Kulturalnym, przy której wysłuchaliśmy i wykonaliśmy fragmenty tej „tragifarsy kołtuńskiej”. Lektorami wydarzenia byli mieszkańcy Przemyśla, poeci oraz nasi uczniowie, uczniowie II LO im. K. Morawskiego. W trakcie spotkania można było ostemplować swoje egzemplarze książki okolicznościową pieczęcią jak również zrobić sobie zdjęcie w scenerii mieszkania Dulskich.

Dziękujemy  za przybycie i zapraszamy na kolejne Narodowe Czytanie za rok.

Udział wzięli uczniowie grupy teatralnej II LO: Kornelia Kozioł, Gabriela Siwak, Karolina Kozioł i Michał Józefaciuk. Opiekunem grupy jest Pan Rafał Paśko. Za zaproszenie i zaufanie dziękujemy Pani Katarzynie Medelczyk-Szkółce z Centrum Kulturalnego <3

Autor: