Aktualności

Dziady.II w wykonaniu uczniów II LO finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru"

29 listopada na scenie Zamku Kazimierzowskiego został wystawiony spektakl Dziady.II. Był on finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru", w którym brała udział młodzież przemyskich szkół (II LO, I LO, Gimnazjum MORAWA). Na scenie zobaczyliśmy grupę teatralną II LO. Dla niektórych uczniów był to debiut na dużej, profesjonalnej scenie Zamku Kazimierzowskiego.

Przemyski Mikołaj po raz kolejny pomaga polskim dzieciom na Ukrainie.

W grudniu również obdarowaliśmy polskie dzieci mieszkające na Ukrainie. Akcja  „Młodzież dzieciom” organizowana jest od 2014 roku . Głównym pomysłodawcą był absolwent naszej szkoły Wiktor Lech.  Akcję przejął Krzysztof Gudzelak, uczeń II LO. W tym roku na parafię w Lackiej Woli trafiło aż 105 podarunków od przemyskiego Mikołaja .Wśród prezentów znalazły się słodycze, zabawki, ubrania i wiele innych darów .

OD dzwonka DO dzwonka! - ruszyło szkolne radio!

OD dzwonka DO dzwonka! - ruszyło szkolne radio! To nasza nowa, szkolna audycja radiowa do słuchania w drodze do pracy i szkoły w przerwach na kawę oraz zimowych spacerów.

Warsztaty Erasmus+ w II LO

30 listopada 2018 roku w II LO odbyły się warsztaty dotyczące pracy kadry nauczycielskiej w ramach programu  Erasmus + „ Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy” i jego korzyści dla działalności edukacyjnej szkoły. Warsztaty, na które zaproszono nauczycieli przemyskich szkół, zostały zorganizowane przez nauczycieli II LO biorących udział w programie Erasmus+.

Młodzież z Izraela po raz siódmy w odwiedziła II LO

Już po raz siódmy grupa młodzieży z Izraela, uczniów technikum Ort Gevatayim nieopodal Tel Awiwu, wraz z opiekunami (łącznie 120 osób) odwiedziła 16 listopadanasze liceum.  Goście przyjechali ogodzinie 10. Zostali powitani przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Panią Wicedyrektor Agatę Trzpis ,a także licznie zgromadzoną grupę młodzieży z naszej szkoły. Wizyta zaczęła się od krótkiego przywitania przez dyrektorów obu szkół, po czym nastąpiła część artystyczna.

Pisemny egzamin DSD II już za nami!

Już po raz trzeci odbył się w naszej szkole pisemny egzamin DSD II ( Deutsches Sprachdiplom II stopnia; poziom B2/C1) dla 15 uczniów grupy 3DSD. Zdanie egzaminu oznacza uzyskanie dyplomu językowego  na poziomie B2/C1 dającego przepustkę na studia w krajach niemieckojęzycznych.

28.11.2018r o godz. 8.30 Dyrekcja naszej szkoły i zaproszeni goście przywitali uroczyście naszych trzecioklasistów i życzyli im „połamania piór” podczas egzaminu.

Egzamin pilotażowy DSD II

23.11.2018r odbył się w naszej szkole ustny egzamin pilotażowy DSD II z udziałem Pana Ralfa Aurisa z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech.

Półfinaliści pojadą do Rzeszowa!

Uczniowie II LO dostali się do półfinałów w trzech konkursach, które odbędą się w Rzeszowie w na początku przyszłego roku. W półfinale X Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej naszą szkołę będą reprezentowały dwie drużyny: Karolina Basista, Weronika Wańczowska i Oliwia Zawilińska z klasy 2 e, oraz Zuzanna Bacza, Gabriela Kić i Gabriela Sierota z klasy 1 e. W półfinale III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie weźmie udział drużyna z klasy 1 e – Zuzanna Bacza i Agnieszka Bąk. W półfinale XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej wystart

„ANTYMINA” – PROFILAKTYKA Z PASJĄ.

W dniu 22.11.2018 r., w II Liceum Ogólnokształcącym im. K. Morawskiego w Przemyślu, odbył się Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „ANTYMINA” – PROFILAKTYKA Z PASJĄ.

Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości na temat zagrożeń płynących z zażywania narkotyków, dopalaczy oraz nadużywania alkoholu. Tematyka spotkania koncentrowała, się wokół bardzo istotnych problemów z punktu widzenia młodego człowieka. Mocną stroną programu, była oprawa muzyczna, pozostawiająca u uczniów głębokie wrażenia wzmacniające przekazywaną treść.

Erasmus+ Kurs językowy w Londynie

Program Erasmus+ Edukacja szkolna umożliwia w ramach mobilności udział nauczycieli w zajęciach w całej europie. Między 3 a 14 września 2018 roku Aleksander Partyński - nauczyciel wychowania fizycznego w II LO uczestniczył w jednym z nich. Odbywały się one w Centre of English Studies, Nelson House w Londynie, od poniedziałku do piątku, cztery godziny dziennie. Zakres umiejętności językowych obejmował rozmowy w języku angielskim, czytanie, pisanie i oczywiście gramatykę ;) ( poziom B-1).