Dzień Otwarty Szkoły

23 kwietnia zapraszamy wszystkich, a w szczególności uczniów klas trzecich gimnazjów, na Dzień Otwarty  w II LO. To wspaniała okazja, żeby wczuć się w atmosferę Morawy! Zapewnimy Wam wiele atrakcji oraz damy możliwość poznania naszej społeczności szkolnej.

Przygotowaliśmy:

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu.(…) Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”. Tak mówił o ojczyźnie i o wolności Jan Paweł II.

Awans reprezentacji II LO dziewcząt i chłopców do finału wojewódzkiego Licealiady w biegach przełajowych!

9 kwietnia odbyły się powiatowe, a 13 kwietnia rejonowe zawody w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych.

W klasyfikacji drużynowej zarówno w pierwszych, jak i w drugich zawodach dziewczęta z naszej szkoły zajęły pierwsze, a chłopcy drugie miejsce. Obie reprezentacje awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się 23 kwietnia 2018 r. w Kolbuszowej.

Jak interpretować dzieło sztuki – wizyta w Muzeum

17 kwietnia biblioteka szkolna zorganizowała wyjście uczniów klasy 3a i 3e do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej na prezentację „Opis i analiza dzieła sztuki”, prowadzoną przez p. dr Martę Trojanowską. Wykład był pomyślany jako pomoc dla maturzystów w ustnym egzaminie z języka polskiego.

II Szkolny Konkurs „Zostań Gwiazdą Literatury z Gwiazdką” rozstrzygnięty

10 kwietnia odbył się II Szkolny Konkurs Czytelniczy „Zostań Gwiazdą Literatury z Gwiazdką” przygotowany przez bibliotekę we współpracy z nauczycielami języka polskiego. W konkursie, mającym na celu sprawdzenie znajomości  lektur, wzięło udział 7 dwuosobowych drużyn z klas drugich:
Jakub Partyka i Jakub Radochońsk i - 2a
Paulina Sałak i Paulina Karszyń  - 2b
Marta Piotrowicz i Anna Szkulska – 2c
Aleksandra Opacka i Bartłomiej Haszczyn – 2d
Małgorzata Blecharczyk i Erwin Grzegorzak – 2e
Szymon Prusak i Wiktor Słaby – 2f

Nasza drużyna najlepsza w regionalnym konkursie języka niemieckiego Turbolandeskunde.

Nasza drużyna w składzie - Mikołaj Popławski (2e), Jakub Kawska (2e) i Paweł Kudyba (2c), wszyscy z 2DSD, zajęła 1.miejsce w regionalnym etapie konkursu Turbolandeskunde- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Etap regionalny odbył się 13.04.2018r w naszej szkole, do której przybyło 10 trzyosobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych

Nawigator – Kompleksowy Program Wspierania Rozwoju Ekonomii Społecznej

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w programie „NAWIGATOR – KOMPLEKSOWY PROGRAM WSPIERANIA ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ” realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Oś PRIORYTETOWA VIII Integracja społeczna Działanie 8.5 Wspieranie rozwoju sektora ekonomii społecznej w regionie.

Wyróżnienie dla Kiry Karczmarz z kl.1b w wojewódzkim konkursie „Śladem Wielkich Polaków”

W piątej edycji konkursu, tym razem poświęconemu życiu i twórczości Aleksandra Fredry, w szranki stanęły uczennice klasy 1b. Walczyły w trzech kategoriach: plastycznej (Kira Karczmarz), recytatorskiej (Julia Pobidyńska) oraz literackiej (Katarzyna Polnik, Paulina Wilgucka). Każda dziedzina wymagała zapoznania się z życiem i twórczością wybitnego dramatopisarza.

Dzień Otwarty 2LO dla gimnazjalistów DSD

Zapraszamy serdecznie gimnazjalistów DSD oraz wszystkich zainteresowanych w dniu 23.04.2018r o godz. 9.00 podczas Dnia Otwartego II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu na prezentację programu DSD II  realizowanego w II LO w Przemyślu .

Agnieszka i Bartek po raz kolejny zostali finalistami Olimpiady Języka Niemieckiego

Serdecznie gratulujemy Agnieszce Haszczyn (3d) i Bartłomiejowi Haszczynowi (2d) , iż po raz drugi zdobyli tytuł finalistów Olimpiady Języka Niemieckiego i znaleźli się w zaszczytnym  gronie 85 najlepszych uczniów w Polsce władających językiem niemieckim.