Erasmus+ - Kurs językowy w Cambridge

W ramach mobilności przewidzianej w projekcie Erasmus+ w dniach 23.07.2018-3.08.2018 nauczycielki II LO Bożena Bobrowicz, Aleksandra Dombrowska oraz Katarzyna Safianik uczestniczyły w General English Course w szkole Language Studies International w Cambridge. Na podstawie diagnozującego testu szkoła dobrała odpowiedni poziom kursu zakończonego otrzymaniem certyfikatów Level B1 i B2.

Obóz informatyczny Akademia Order of Code

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w obozie informatycznym Akademia Order of Code w Przemyślu w dniach 16-21 września 2018 roku.
Organizatorami są:

Nasza Klasa po 67 latach...

„Odnalazłem całą klasę / Wyrośniętą i dojrzałą, (…) Już nie chłopcy, lecz mężczyźni, / Już kobiety - nie dziewczyny.” – śpiewał Jacek Kaczmarski w swojej słynnej piosence „Nasza klasa”. W takie właśnie postaci spotkała się po raz kolejny klasa absolwentów II LO z rocznika 1961.

Odbiór świadectw maturalnych

Zapraszamy absolwentów do odbioru świadectw maturalnych w sekretariacie szkoły w dniu 3 lipca 2018 r. według poniższego harmonogramu.

III A

III C

Zakończenie roku szkolnego 2017/18

22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18. Obchody rozpoczęły się Mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Józefa. Dalsza część wydarzenia miała miejsce na sali gimnastycznej naszej szkoły.

Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy

W roku szkolnym 2017/2018 grupa nauczycieli naszego liceum podjęła szereg działań, w wyniku których szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie Erasmus + „Mobilność kadry Edukacji Szkolnej”. W ramach projektu 16 nauczycieli II LO weźmie udział w zagranicznych kursach metodycznych, metodyczno-językowych, językowych i specjalistycznych.

Najważniejsze cele, które szkoła pragnie osiągnąć w wyniku realizacji projektu Erasmus+ to:

Wycieczka klasy 1e

7-8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 1e wraz z wychowawcą panią Ewą Pilip udali się na wycieczkę klasową, która miała na celu integrację oraz wypoczynek. Klasa wybrała się nad Jezioro Solińskie, czyli miejsce wyjątkowe dla Podkarpacia i chętnie odwiedzane przez turystów. Pierwszym punktem wyprawy był przejazd drezynami rowerowymi w Uhercach Mineralnych, który dostarczył pozytywnych wrażeń. Następnie młodzież zwiedzała zaporę. Od przewodnika dowiedzieli się m.in. o tym, że zapora mierzona od fundamentów ma aż 82 metry wysokości. Zwiedzanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Wycieczka klasy II A do Budapesztu

W dniach od 5 do 8 czerwca 2018 r. 32 uczniów klasy IIA wybrało się na 4 dniową wycieczkę do Budapesztu.Opiekę nad młodzieżą sprawowali: wychowawca - pani prof. Jolanta Saj, pani prof. Ewa Godzień i ks. prof. Krzysztof Żyła.
Bardzo ciekawy i ambitny program wyprawy opracowany przez uczniów i wychowawcę, pozwolił zwiedzić najpiękniejsze zabytki i atrakcje tej naddunajskiej stolicy, poznać jej historię, zakosztować węgierskiej kuchni oraz odpocząć po całorocznych trudach.

64 Olimpiada Chemiczna

16 czerwca 2018 roku w Warszawie odbyło się zakończenie 64 Olimpiady Chemicznej. Uczeń naszego Liceum Mikołaj Popławski (klasa 2E/indywidualny tok nauczania) został laureatem 64 Olimpiady Chemicznej oraz odebrał nagrodę Dyrektora Instytutu Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk za najlepiej rozwiązane zadania z chemii organicznej.

Opiekunem naukowym Mikołaja jest p.Marian Sztaba.

Gratulujemy!!!!

Wycieczka klasy 2e do Pragi

W dniach 12-15.06.2018 r. uczniowie klasy 2e wraz z opiekunami: p. Justyną Tomaszek, p. Ewą Zabawską oraz p. Klaudiuszem Bartnickim wyruszyli na podbój świata. Przygodę rozpoczęli  od odwiedzenia największego i najstarszego polskiego planetarium, które znajduje się w Chorzowie.