DZIEŃ OTWARTY II LO

Drodzy Uczniowie!

Dnia 30 kwietnia 2019 r. (wtorek) w godzinach 9.00 - 13.00 w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kazimierza Morawskiego odbędzie się

DZIEŃ OTWARTY II LO

Serdecznie zapraszamy Uczniów wraz z Nauczycielami na prezentację oferty edukacyjnej oraz atrakcje przygotowane przez naszych uczniów.
W programie między innymi:

Życzenia Wielkanocne

Wesołych i pełnych nadziei
Świąt Wielkanocnych

Rodzicom, Uczniom,
Absolwentom MORAWY
i wszystkim przyjaciołom szkoły
życzy
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
i Pracownicy Szkoły

LIST OTWARTY

Przemyśl, 17.04.2019

LIST OTWARTY
NAUCZYCIELI II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
IM. PROFESORA KAZIMIERZA MORAWSKIEGO
W PRZEMYŚLU
DO UCZNIÓW II LO

Drodzy Uczniowie,
cały czas myślami jesteśmy z Wami. Szkoła bez Was jest naprawdę pusta i smutna. Znacznie bardziej wolelibyśmy być teraz w salach lekcyjnych, spotykać Was, doświadczać Waszej młodej, pozytywnej energii, dyskutować, próbować odpowiadać na Wasze trudne pytania.

Dzień Europejski w II LO

4 kwietnia 2019 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Na wielu przedmiotach odbyły się zajęcia o Unii Europejskiej, obejrzeliśmy ciekawe prezentacje uczniów na j. angielskim, j. niemieckim, wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości. Na lekcjach informatyki nasi uczniowie uzupełniali swoje Europass CV oraz wypełniali paszporty językowe online. Uczennice klasy 1f zaśpiewały hymn unii "Oda do radości".

Zawody rejonowe w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

4 kwietnia 2019 r. w Przemyślu odbyły się Zawody Rejonowe w  indywidualno – drużynowych biegach przełajowych w ramach Licealiady. Uczennice naszej szkoły wywalczyły drużynowo Imiejscew rejonie i awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 25 kwietnia w Pustyni.

Drużyna wystąpiła w składzie:

Informacja dotycząca organizacji pracy szkoły od dnia 8.04.2019 KOMUNIKATY

KOMUNIKAT 02 z dnia 10.04.2019 r.

Informuję, że w II Liceum Ogólnokształcącym im. K. Morawskiego w Przemyślu strajk pracowników trwa. Zajęcia dydaktyczne nie odbywają się. Proszę śledzić na bieżąco stronę szkoły.

Mariusz Zamirski - Dyrektor Szkoły

KOMUNIKAT 01 z dnia 7.04.2019 r.

II LO w Szkole Przedsiębiorczości

Szkoła Przedsiębiorczości to projekt realizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego. W dniach 1 i 2 kwietnia klasy 1a (mat-inf) oraz klasa 1f (mat-geo) uczestniczyły w edycji 2019, w której wzięło udział 10 szkół z Polski (5 z Podkarpacia, w tym dwie z Przemyśla - II LO i SP nr 1).  Założeniem projektu jest  edukacja ekonomiczna poprzez firmy symulacyjne, a głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów związanych z przedsiębiorc

1 miejsce i wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim "Pawie Pióro"!

"Nie jest sztuką napisać recenzję. Sztuką jest napisać taką recenzję, która staje się samodzielnym tekstem literackim" - tak ocenił nagrodzone prace krakowski poeta i eseista Jakub Kornhauser, jeden z członków jury konkursu "Pawie Pióro". Takie właśnie prace napisały uczennice klasy 2b: Martyna Feduń (zdobywczyni 1 miejsca) oraz Dominika Matys (której praca została wyróżniona). Martyna napisała esej, będący komentarzem do książki Marcina Wichy "Rzeczy, których nie wyrzuciłem".

Wielka Przestrzeń czyli Juliusz Słowacki w 3D

W Przemyskiej Bibliotece Pedagogicznej 27 marca miał miejsce kolejny już wykład literacki, który przygotowała pani Małgorzata Wilgucka we współpracy z uczniami II LO i Gimnazjum Morawa. Wykład był jedną z trzech prelekcji związanych z trójcą narodowych wieszczów – 220. rocznicą śmierci Adama Mickiewicza,  170. Juliusza Słowackiego i 160. Zygmunta Krasińskiego. Tematem prelekcji nauczyciela naszej szkoły był Juliusz Słowacki w odsłonach życia literackiego, prywatnego a także recepcja jego twórczości.

Teatroteka Szkolna w Przemyślu

W II LO im prof. K. Morawskiego zostały zorganizowane warsztaty na temat: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? Uczestniczyli w nich nauczyciele zarówno przemyskich placówek oświatowych jak i powiatu przemyskiego. Zajęcia poprowadziła Joanna Krukowska - Gulik, pedagożka Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Koordynatorką warsztatów była nauczycielka II LO, liderka Teatroteki Szkolnej Monika Maciewicz.