Wycieczka klasy 2e

W dniach 5-7 czerwca uczniowie klasy 2e i 3 osoby z klasy medialnej pod opieką p. Ewy Pilip, p.Tomasza Skowronka i ks. Krzysztofa Żyły wybrali się na wycieczkę do Budapesztu. Stolica Węgier nazywana „Perłą Dunaju” jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Pierwszą atrakcją wycieczki

Rekrutacja - komunikat

Informujemy, że Komisja Rekrutacyjna prowadzić będzie postępowanie rekrutacyjne

już od dnia 19.06.2019 w godzinach 11.00 - 15.00

20.06.2019 - dzień wolny - Boże Ciało - święto

Informacja dotycząca zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19.06.2019r o godzinie 9:15.

O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Św. w kościele pw. Świętego Józefa- Salezjanie.

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Lekcja w plenerze.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” - pisał do czytelników Adam Mickiewicz w „Panu Tadeuszu”. Często bowiem bywa tak, że nie dostrzegamy, jakie wartości kryją się w kulturze naszej ojczyzny czy naszego regionu.

List gratulacyjny od Konsula Generalnego RFN w Krakowie

Miło nam poinformować, że dwójka naszych tegorocznych absolwentów -  Bartłomiej Haszczyn oraz Mikołaj Popławski została wyróżniona przez Konsula Generalnego RFN w Krakowie- p. Michaela Großa za bardzo wysoki wynik osiągnięty  na egzaminie DSD II. Obaj otrzymali list gratulacyjny podobnie jak inni wyróżnieni trzecioklasiści liceów DSD z trzech województw- podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Nasi absolwenci na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz

3 czerwca bieżącego roku dwoje naszych absolwentów - Anna Bor i Maciej Świszcz – otrzymali szansę wyjazdu do Chemnitz w Niemczech na Dni Otwarte tamtejszego Uniwersytetu Technicznego. To kolejny już wyjazd dla absolwentów szkół DSD, podczas którego uczestnicy mogli zaobserwować m.in. życie studenckie w jednym z trzech największych miast Saksonii.

Nike dla Krzyśka Gudzelaka

7 czerwca w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu na Biografię Ucznia – Wzoru Godnego Naśladowania, organizowanego przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pod kierunkiem profesor Krystyny Chałas. Uczestnikami konkursu byli nauczyciele, a bohaterami uczniowie.Bohaterem jednej z nagrodzonych biografii jest absolwent II LO, Krzysztof Gudzelak.

Wyróżnienie dla naszych uczennic w VII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej „ Na początku była poezja”

Nasze liceum corocznie gości w swoich murach uczestników Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckojęzycznej „ Na początku była poezja/Am Anfang war die Poesie”.

II LO zorganizowało ten konkurs już po raz siódmy razem z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli  Języka Niemieckiego.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 36 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe ( kl. 1-5), szkoły podstawowe ( kl. 6-8) wraz z  gimnazjami  (kl.3), a także szkoły ponadgimnazjalne.

Navigare necesse est. Spotkanie z profesor Lidią Morawską.

29 maja gościliśmy w szkole profesor Lidię Morawską, wybitną absolwentkę II LO (matura 1971). Lidia Morawska jest profesorem na Wydziale Nauki i Inżynierii Queensland University of Technology (QUT) w Brisbane w Australii, dyrektorem Międzynarodowego Laboratorium Jakości Powietrza i Zdrowia, współdyrektorem Centrum Nauki i Zarządzania Jakością Powietrza w Australii i Chinach.

Komunikat dla kandydatów do klasy mundurowej

Test psychologiczny do klasy mundurowej będzie przeprowadzony w dniu 12.06.2019 r. o godz. 10:00 w sali 114, w budynku naszej szkoły.

Kandydat musi przynieść ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem oraz zgodę rodziców/opiekunów prawnych na udział w teście psychologicznym.