Ranking perspektyw 2020

Nasza szkoła została w tym roku wyróżniona Srebrną Tarczą w rankingu szkół średnich 2020.

Miesięcznik "Perspektywy" swój ranking szkół średnich opracował po raz 22. Najbardziej wyczekiwany jest przez uczniów i rodziców, którzy często właśnie z uwzględnieniem jego wyników podejmują decyzje o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. W zestawieniu liceów najważniejsze są: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc. punków), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc. punktów), sukcesy w olimpiadach (25 proc. punktów).

Ustny egzamin DSD II już za nami!

18.12.2019r, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole ustny egzamin DSD II dla dziesięciu uczennic klas trzecich. Grupę przez trzy lata przygotowywała do egzaminu p. Monika Gonet. Egzaminowi przewodniczyła p. Barbara Riedel-Baader z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech, która na co dzień pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na wydziale - filologia germańska.

Wesołych Świąt!

Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2020

życzy

II Liceum Ogólnokształcące

Wyniki konkursu na stronę internetową "Making up my country"

W środę 18 grudnia zostały ogłoszone wyniki konkursu na stronę internetową "Making up my country". Spośród zgłoszonych 23 projektów nagrodzone zostały  następujące:

Sorakan
Anna Czochara
Maja Nowak

Klasa 2a

Kingdom of West America
Mateusz Maniora
Michał Pogorzelec

Klasa 3d

Monteveni
Dawid Pietruszka
Dawid Wilgucki
Kuba Zając

Klasa 2a

Mikołaj w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2

Mikołaj wraz ze swoją świtą Aniołków, podobnie jak w ubiegłym roku, nie próżnował. W dniu 5 grudnia bieżącego roku  zagościł u dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im dr Janusza Korczaka w Przemyślu.

Spotkanie odbyło się na zamku Kazimierzowskim, tuż po występie uczennic naszej szkoły i pana prof. Rafała Paśko.

Quiz bożonarodzeniowy w języku niemieckim

Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy w najbliższy wtorek do wzięcia udziału w adwentowo-bożonarodzeniowym quizie w języku niemieckim  (Advents- und Weihnachtsquiz). Quiz dotyczy zwyczajów związanych z Adwentem i  Świętami Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych.

Nasza uczennica podczas Dni Otwartych Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie na Menem

W dniach 2.11.- 9.11. 2019 r nasza uczennica Karolina Walaszczyk (3DSD, 3e)  uczestniczyła wraz z 10 uczniami liceów DSD z Polski (m.in z Krakowa , Opola , Zabrza i Szczecina ) w wyjeździe do Frankfurtu nad Menem ( Schnupperwoche). W ciągu tygodniowego pobytu młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem . Uczniowie z Polski, a także z Czech i Węgier brali udział w wykładach prowadzonych przez tamtejszych profesorów .

Teatr online czyli iTeatr dla Szkół

iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a którego widownia w maju 2015 roku przekroczyła pierwszy milion. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony.

W dniach 30 października oraz 11 grudnia 2019 klasy: medialna 2b oraz klasa 2f uczestniczyły w transmisjach spektakli:
  • Don Kichot (30.10 - klasa 2b)

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy do zapoznania się ze stronami, które wpłynęly na konkurs „Making up my country”. Strony internetowe prezentują w języku angielskim wymyślone przez uczniów kraje.

Zwycięstwa w unihokeju

Bardzo udanie zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły w Rejonowej Licealiadzie w unihokeju dziewcząt . W zawodach rozgrywanych w Żurawicy drużyna II LO wygrała kolejno
z: I LO, ZSEiO oraz ZSE z Lubaczowa i z pierwszego miejsca awansowała do półfinałów wojewódzkich.
Szkołę reprezentowały:
Małgosia Soroka 3e