II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Aktualności

14 lutego w naszej szkole....

Plakat na Dzień Otwarty Szkoły - konkurs

Ogłaszamy konkurs na plakat na Dzień Otwarty II LO, który odbędzie się 30 kwietnia 2020 roku w godzinach  900-1300. Liczymy na duże zainteresowanie i wysoką jakość prac konkursowych. Projekt końcowy należy oddać w terminie do 3 marca nauczycielowi informatyki w postaci:

  • źródłowy plik projektu z warstwami: psd, xcf, svg
  • eksport projektu w formacie: A3, jpg, rozdzielczość 300 dpi

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

80. Rocznica Deportacji Polaków na Sybir

9 lutego br. w niedzielę, Mszą Św. odprawioną w kościele pw. św. Trójcy w Przemyślu odbyły się uroczystości w/w Rocznicy. W mszy udział wzięli zaproszeni Sybiracy,  strzelcy wraz z pocztem sztandarowym, harcerze, uczniowie szkół oraz przedstawiciele służb mundurowych i świata polityki. Po zakończeniu Mszy uczestnicy odmówili modlitwę za wszystkich zesłanych oraz zapalili znicze pod tablicą ich upamiętniającą.

Warsztaty teatralne ze studentem kierunku aktorskiego

W dniu 12 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty i spotkanie ze studentem pierwszego roku Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, Dominikiem Buksą. Jak owocne było to spotkanie świadczą wypowiedzi uczestników z grupy teatralnej z klasy 2b prowadzonej przez Pana Rafała Paśko. 

III edycja konkursu literackiego organizowanego przez II LO

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim poświęconym problematyce niepełnosprawności: "Są gdzieś okna, które płoną cały czas". Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych (7 i 8 klasy) oraz ponadpodstawowych. Więcej informacji w zakładce: Szkoła.

II LO z wyróżnieniem w 41. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju 2020!

W 41. Biesiadzie Teatralnej - Konfrontacjach Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu-Zdroju wzięło udział 14 amatorskich grup teatralnych z całego kraju, w tym: z Krakowa, Kielc, Przemyśla, Stalowej Woli, Lublina, Sopotu, Zielonej Góry, Warszawy, Częstochowy, Raciborza, Ozimka (woj. opolskie), Łap (podlaskie). Występy teatrów na scenie dawnego teatru dworskiego Ponińskich, a obecnie Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju tradycyjnie oceniało profesjonalne jury, którego członkowie prowadzili także warsztaty i specjalistyczne konsultacje dla uczestników.

Trzy znakomite miniatury teatralne przygotowane przez uczniów II LO - Zamkowa Scena Młodych

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK daje młodym artystom możliwość pokazania swojego talentu już od 2011 roku. Pierwsza prezentacja uzdolnionej młodzieży pod auspicjami PCKiN ZAMEK odbyła się dokładnie 14 lipca 2011 roku, a wystąpił wtedy młody przemyślanin Krzysztof Iwaneczko, późniejszy zwycięzca 6. edycji The Voice of Poland. Jak widać, warto zaczynać swoją karierę z PCKiN ZAMEK. Wtedy ten cykl nosił nazwę „Niedźwiadkowa Scena Młodych”.

Bal Studniówkowy II LO

Dnia 4 stycznia 2020 roku w Hotelu Łańcut odbyła się studniówka naszej szkoły.  Wraz z zaproszonymi gośćmi bawili się uczniowie klas trzecich, towarzyszyli im Dyrekcja szkoły, rodzice i nauczyciele. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie pana dyrektora II Liceum Mariusza Zamirskiego, a następnie  przewodniczącego Rady Rodziców  pana Dariusza Zapłatyńskiego, którzy życzyli wszystkim wspaniałej zabawy oraz sukcesów na maturze.

Ranking perspektyw 2020

Nasza szkoła została w tym roku wyróżniona Srebrną Tarczą w rankingu szkół średnich 2020.

Miesięcznik "Perspektywy" swój ranking szkół średnich opracował po raz 22. Najbardziej wyczekiwany jest przez uczniów i rodziców, którzy często właśnie z uwzględnieniem jego wyników podejmują decyzje o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. W zestawieniu liceów najważniejsze są: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc. punków), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc. punktów), sukcesy w olimpiadach (25 proc. punktów).

Ustny egzamin DSD II już za nami!

18.12.2019r, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole ustny egzamin DSD II dla dziesięciu uczennic klas trzecich. Grupę przez trzy lata przygotowywała do egzaminu p. Monika Gonet. Egzaminowi przewodniczyła p. Barbara Riedel-Baader z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech, która na co dzień pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na wydziale - filologia germańska.

Strony