Studniówka II LO 2019 r.

Dnia 2 lutego 2019 r. dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie klas maturalnych wraz z osobami towarzyszącymi hucznie świętowali tradycyjne „100 dni” przed maturą na balu studniówkowym zorganizowanym po raz kolejny w Hotelu Łańcut. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie dyrektora II Liceum Mariusza Zamirskiego, a następnie także przewodniczącego Rady Rodziców Sebastiana Dobrowolskiego oraz reprezentującego uczniów Macieja Hładio.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych

W Warszawie odbyła się uroczystość finałowa konkursu MSZ z okazji 25.lecia Konwencji Praw Człowieka. Uczennica II LO, Justyna Kozioł z klasy 2e, została finalistką konkursu. Wyróżnienie otrzymała także pani Małgorzata Wilgucka jako opiekun merytoryczny uczennicy a szkoła – dyplom honorowy Ministra Spraw Zagranicznych.

Debata o niepełnosprawności w Urzędzie Miasta

6 lutego 2019 r. W urzędzie miasta Przemyśl odbyła się debata między szkolna pt. "Niepełnosprawność-wartość czy problem?". Głównym organizatorem debaty było II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego. Młodzież liceum przygotowała i zorganizowała wydarzenie, na którym poruszone zostały cztery główne tematy:

„Zostań Gwiazdą Literatury z Gwiazdką” po raz trzeci

30 stycznia odbył się III szkolny konkurs czytelniczy „Zostań Gwiazdą Literatury z Gwiazdką” przygotowany przez bibliotekę we współpracy z nauczycielami języka polskiego. W konkursie, mającym na celu sprawdzenie znajomości lektur, wzięło udział 5 dwuosobowych drużyn z klas drugich. Laureatkami zostały Gabriela Grzegorzak i Paulina Smuczek – reprezentantki klasy 2e. Uczennice otrzymały nagrody książkowe. Wszystkich uczestników nagrodzono pamiątkowymi dyplomami i słodyczami. Gratulujemy.

Szkolenie eTwinning

Szkolenie eTwinning 30 stycznia 2019 roku grupa nauczycieli II LO biorąca udział w projekcie Erasmus + wzięła udział w warsztatach komputerowych eTwinning prowadzonych przez pana Adama Stępińskiego - ambasadora programu eTwinning w województwie podkarpackim. Podczas szkolenia nauczyciele zapoznali się ze wszystkimi możliwościami programu eTwinning oraz platformy eTwinning Live.

Kurs programowania

Order of Code Academy organizuje w czasie ferii kurs programowania dla zupełnie początkujących uczniów szkół średnich z Przemyśla! Zajęcia poprowadzi świetny pedagog, nauczyciel V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie dr Andrzej Dyrek. Zajęcia te będą jednocześnie przygotowaniem do wrześniowej Order of Code Academy 2019.

Zapraszamy zainteresowanych uczniów.

Sukcesy naszych siatkarek!

28 stycznia 2019 roku, w Jarosławiu odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Kulig klasy 1f

W dniu 30 stycznia nasza klasa,1f uczestniczyła w wyjątkowym kuligu. Na początku udaliśmy się do Tarnawiec na miejsce startu. Już pierwsze kilkanaście metrów przejechane na saniach zaprzężonych w konie robiło wielkie wrażenie. Było mnóstwo śmiechu, wywołanego głównie z powodu nieprzewidzianych wywrotek podczas zjazdów z górek i wzniesień. Po kuligu była okazja na ogrzanie się przy ognisku oraz na pieczenie kiełbasek. Świetna atmosfera sprawiła, że wszyscy wspaniale się bawili, co oznacza, że ten wyjazd z pewnością będzie mile wspominany.

Szkolne wyjście na narty!

W czwartek 24.01.2019 r. jako najwięksi w naszej szkole fani białego szaleństwa, spędziliśmy dzień na przemyskim stoku. Pod opieką pana prof. Tomasza Skowronka oraz pana prof. Jacka Stysia doskonaliliśmy swoje umiejętności narciarskie. Zarówno pogoda jak i warunki śniegowe były znakomite, a trasy dobrze przygotowane. Oczywiście nie zabrakło dobrej zabawy i śmiechu. Całe wyjście przebiegało w świetnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy naszej wspaniałej młodzieży szkolnej, oraz opiekunom.

Półfinał Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej

29.01 w Rzeszowie odbył się półfinał X Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Kulturze  Antycznej. Wzięło w nim udział 40. drużyn z Podkarpacia, w tym dwa zespoły z II LO: z klasy 2e – Karolina Basista, Weronika Wańczowska i Oliwia Zawilińska, z klasy 1 e – Zuzanna Bacza, Gabriela Kić i Gabriela Sierota. Zadaniem uczestników było napisanie reportażu o starożytnym Rzymie. Gratulujemy półfinału i życzymy dalszych sukcesów!