Pisemny egzamin DSD II już za nami!

28.11.2017r odbył się już po raz drugi w naszej szkole pisemny egzamin DSD II (Deutsches Sprachdiplom drugiego stopnia), który zdawało 14 uczennic  z klas trzecich (3a, 3c, 3d, 3e, 3f). Przed godz. 9.00 Dyrekcja szkoły – p. Mariusz Zamirski oraz p. Agata Trzpis uroczyście przywitali uczennice, które przystąpiły do egzaminu i życzyli im „połamania piór”. Szczęście miał przynieść trzecioklasistkom symboliczny puchar przyniesiony do sali egzaminacyjnej przez Pana Dyrektora.

Dzwonią dzwonki sań!

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł codziennie wieczorem powiedzieć sobie: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego człowieka.” (papież Franciszek).

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

1 grudnia 2017 roku obchodziliśmy w II LO Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dyrektor szkoły Pan Mariusz Zamirski w serdecznych słowach podziękował wszystkim Wolontariuszom za ich ofiarną pracę na rzecz potrzebujących oraz wręczył im okolicznościowe dyplomy. Spotkanie uprzyjemnił atrakcyjny program artystyczny przygotowany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Korytnikach, pod kierunkiem kierownika ośrodka Pani Barbary Godzień i terapeutów.

150 rocznica urodzin Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

5 grudnia br. obchodziliśmy 150 rocznicę urodzin Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, postaci wielce zasłużonej dla odzyskania niepodległości przez nasz kraj, i której nie trzeba nikomu chyba przedstawiać. Obchody odbywały się w wielu miastach Polski, a także i poza Polską, mi. in. tam, gdzie "spoczywa Matka i Serce Syna", czyli na starym cmentarzu na Rossie w Wilnie.

FINAŁ KONKURSU "HEJTER, HACKER, E – OBYWATEL"

Justyna Kozioł z klasy 2 e została laureatką ogólnopolskiego konkursu Senatu RP „Hejter, Haker, e-Obywatel”, którego celem była popularyzacja wiedzy o zjawiskach w cyberprzestrzeni, bezpieczeństwie w sieci oraz roli obywatela w budowaniu e-demokracji. W konkursie wzięło udział blisko 400. uczniów z całej Polski. Wyłoniono spośród nich 20. laureatów, dla których nagrodą stał się dwudniowy pobyt w Warszawie, zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie Sejmu, oraz możliwość uczestniczenia w panelach dyskusyjnych związanych z tematem konkursu.

V Edycja Olimpiady Solidarności

28 listopada odbył się etap szkolny V edycji Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii. Konkurs adresowany jest wyłącznie do uczniów klas II szkól średnich W tym roku wzięła w nim udział Emilia Bugira z klasy 2 b. Do konkursu zgłosiło się ponad 500. szkół z całej Polski.

Pisemny egzamin DSD II

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

9 listopada odbył się w naszej szkole I etap XVI Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, w którym wziął w tym roku udział Mikołaj Popławski z klasy 2 e.

"Warszawa wczoraj i dziś"

W 99 rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie klas 3a, 3f, 1d liceum i 2a, 2b gimnazjum „Morawa” uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat "Warszawa wczoraj i dziś". Młodzież zapoznała się z geostrategicznym położeniem stolicy i jego wpływem na historię miasta, wysłuchała legend i obejrzała fragmenty filmów „Warszawa 1935” i „Miasto ruin”. Lekcji towarzyszyła wystawa książek o Warszawie z księgozbioru szkoły. Podsumowaniem spotkania był quiz o zabytkach stolicy i możliwość smakowania Ptasiego Mleczka z Wedla, najstarszej fabryki czekolady w Polsce.

Konkurs Wiedzy o Kulturze Antycznej

W piątek, 10 listopada, odbył się pierwszy, szkolny etap IX Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej Non scholae, sed vitae discimus”. Konkurs organizuje VI LO w Rzeszowie we współpracy z Zakładem Historii Starożytnej i Orientalistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod Honorowym Patronatem Rektora UR oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.