Komisja sprawdza program Szymona

V edycja Konkursu Informatycznego Order of Code

24 lutego po raz piąty odbył się w naszej szkole Konkurs Informatyczny Order of Code. Uczestnicy konkursu rejestrowali się już od stycznia. Ostatecznie napłynęło 14 zgłoszeń zespołowych i 3 indywidualne, również spoza Przemyśla (Krosno, Dębica, Brzozów, Kraków, Ustrzyki Dolne). II LO zgłosiło 3 drużyny oraz jedna osoba wystartowała indywidualnie.

Niezmiernie miło nam poinformować, że zwyciezcą konkursu został uczeń naszej szkoły Szymon Prusak (klasa 2F).

Podziękowanie dla Rady Rodziców II LO

Dyrekcja i biblioteka szkolna składają serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców za zakup nowych książek.

Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?

Z okazji Walentynek 15 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie uczniów  klasy 3g z psychologiem  panem Przemysławem Gawczyńskim. Przewodnim mottem dyskusji były słowa zaczerpnięte z wiersza  Adama Mickiewicza  „Niepewność”.

Rodzeństwo Agnieszka i Bartek Haszczynowie znów w finale OJN!

Agnieszka Haszczyn (3d) i Bartłomiej Haszczyn (2d) zakwalifikowali się po raz kolejny do finału Olimpiady Języka Niemieckiego. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym rodzeństwo wróciło

OGŁOSZENIE II O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

Prosimy o zapoznanie się z kolejnym ogłoszeniem o naborze na wolne stanowisko urzędnicze w naszej szkole. Szczegóły znajdują się  w pliku umieszczonym poniżej:

OGŁOSZENIE II O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu informuje, że w związku z ogłoszeniem z dnia 12.01.2018r na wolne stanowisko urzędnicze – specjalista do spraw kadrowo-płacowych, w dniu 29.01.2018 r. odbył się drugi etap konkursu – rozmowy kwalifikacyjne - do którego zostało dopuszczonych 5 osób, ale żaden z kandydatów nie osiągnął wymaganej liczby punktów, w związku z czym konkurs nie został  rozstrzygnięty

V edycja Konkursu Informatycznego Order of Code

Uprzejmie informujemy, że w tym roku odbędzie się jubileuszowa 5 edycja konkursu informatycznego organizowanego  przez firmę Order of Code Sp. z o.o., Fundację Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” oraz naszą szkołę.

Konkurs odbędzie się 24 lutego 2018 o godz. 10.00 w budynku II LO im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu przy ulicy ul. b-pa Glazera 44.

Super dziewczyny!!!

Miło nam poinformować, że w rozgrywkach w grach zespołowych (piłka siatkowa, piłka ręczna, koszykówka) nasze dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne  w Przemyślu. W pokonanym polu pozostawiły wszystkie przemyskie szkoły: ILO, ZSEiO, ZSUHiG, CKUiZ Nr2 oraz ZSSalezjańskich.

Piłkarki ręczne w rozgrywkach rejonowych uległy tylko Zespołowi Szkół z Jarosławia i awansowały do następnego etapu, czyli półfinału wojewódzkiego, w którym niestety musiały uznać wyższość przeciwniczek i zajęły 4 miejsce.

Półfinał Konkursu Antycznego

16 stycznia dwie trzyosobowe drużyny pod opieką pani Małgorzaty Wilguckiej reprezentowały po raz kolejny II LO w półfinale IX Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae, sed vitae discimus”. Konkurs organizuje VI LO w Rzeszowie we współpracy z Zakładem Historii Starożytnej i Orientalistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod Honorowym Patronatem Rektora UR oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Studniówka 2018

13 stycznia 2018 roku w Hotelu Łańcut odbyła się studniówka naszej szkoły; wraz z zaproszonymi gośćmi bawili się uczniowie klas trzecich , towarzyszyli im Dyrekcja szkoły, rodzice i nauczyciele.