II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Aktualności

Ranking perspektyw 2020

Nasza szkoła została w tym roku wyróżniona Srebrną Tarczą w rankingu szkół średnich 2020.

Miesięcznik "Perspektywy" swój ranking szkół średnich opracował po raz 22. Najbardziej wyczekiwany jest przez uczniów i rodziców, którzy często właśnie z uwzględnieniem jego wyników podejmują decyzje o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. W zestawieniu liceów najważniejsze są: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc. punków), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc. punktów), sukcesy w olimpiadach (25 proc. punktów).

Ustny egzamin DSD II już za nami!

18.12.2019r, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole ustny egzamin DSD II dla dziesięciu uczennic klas trzecich. Grupę przez trzy lata przygotowywała do egzaminu p. Monika Gonet. Egzaminowi przewodniczyła p. Barbara Riedel-Baader z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech, która na co dzień pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na wydziale - filologia germańska.

Wesołych Świąt!

Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2020

życzy 

II Liceum Ogólnokształcące

 

Wyniki konkursu na stronę internetową "Making up my country"

W środę 18 grudnia zostały ogłoszone wyniki konkursu na stronę internetową "Making up my country". Spośród zgłoszonych 23 projektów nagrodzone zostały  następujące:


Sorakan
Anna Czochara
Maja Nowak 

Klasa 2a

II 
Kingdom of West America
Mateusz Maniora
Michał Pogorzelec

Klasa 3d
 
III
Monteveni
Dawid Pietruszka
Dawid Wilgucki
Kuba Zając

Klasa 2a

Mikołaj w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2

Mikołaj wraz ze swoją świtą Aniołków, podobnie jak w ubiegłym roku, nie próżnował. W dniu 5 grudnia bieżącego roku  zagościł u dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im dr Janusza Korczaka w Przemyślu.

Spotkanie odbyło się na zamku Kazimierzowskim, tuż po występie uczennic naszej szkoły i pana prof. Rafała Paśko.

Quiz bożonarodzeniowy w języku niemieckim

Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy w najbliższy wtorek do wzięcia udziału w adwentowo-bożonarodzeniowym quizie w języku niemieckim  (Advents- und Weihnachtsquiz). Quiz dotyczy zwyczajów związanych z Adwentem i  Świętami Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych.

Nasza uczennica podczas Dni Otwartych Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie na Menem

W dniach 2.11.- 9.11. 2019 r nasza uczennica Karolina Walaszczyk (3DSD, 3e)  uczestniczyła wraz z 10 uczniami liceów DSD z Polski (m.in z Krakowa , Opola , Zabrza i Szczecina ) w wyjeździe do Frankfurtu nad Menem ( Schnupperwoche). W ciągu tygodniowego pobytu młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem . Uczniowie z Polski, a także z Czech i Węgier brali udział w wykładach prowadzonych przez tamtejszych profesorów .

Teatr online czyli iTeatr dla Szkół

iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a którego widownia w maju 2015 roku przekroczyła pierwszy milion. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. 
 
W dniach 30 października oraz 11 grudnia 2019 klasy: medialna 2b oraz klasa 2f uczestniczyły w transmisjach spektakli: 
  • Don Kichot (30.10 - klasa 2b)

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy do zapoznania się ze stronami, które wpłynęly na konkurs „Making up my country”. Strony internetowe prezentują w języku angielskim wymyślone przez uczniów kraje.

Zwycięstwa w unihokeju

Bardzo udanie zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły w Rejonowej Licealiadzie w unihokeju dziewcząt . W zawodach rozgrywanych w Żurawicy drużyna II LO wygrała kolejno
z: I LO, ZSEiO oraz ZSE z Lubaczowa i z pierwszego miejsca awansowała do półfinałów wojewódzkich.
Szkołę reprezentowały:
Małgosia Soroka 3e
Emilia Korczyńska 2f
Kasia Jurek 2e
Ada Ptasznik 2a
Justyna Domańska 3d
Oliwia Humeniuk 1l
Kinga Pawłowska 1l
Oliwia Polna 1g
Ola Lula 1g
Justyna Jacuła 1i
Laura Komorowska 1g

Strony