II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Przemyska Gildia Fantastyki

Przemyska Gildia Fantastyki jest klubem zrzeszającym miłośników szeroko pojętej fantastyki i gier z nią związanych.
Spotkania odbywają się co miesiąc, a każde z nich jest niepowtarzalną okazją do poznania niezwykłych światów fantasy i science-fiction. Podczas meetingów organizowane są różnego rodzaju prelekcje i ciekawe konkursy, dotyczące znajomości gier i książek o różnej tematyce.
Kilka razy do roku urządzane są zabawy terenowe zwane LARPami, podczas których można wcielić się w role bohaterów powieści lub gier komputerowych.


Snorri powoli zbliżył się do skrzyżowania, czujnie wypatrując i nasłuchując jakichkolwiek oznak zasadzki. Droga naprzód wydawała się wolna, ale z pobocznego tunelu, zza zakrętu, było słychać jakiś głos. Oczywiście każdy porządny krasnolud powinien to sprawdzić. Ostrożnie wystawiając głowę zza załomu ściany, Snorri utwierdził się w podejrzeniach. Gobliny! Wyglądało na to, że było ich przynajmniej z pół tuzina. Krasnolud rozważał możliwe wyjścia z sytuacji. Mógłby spróbować przedrzeć się między nimi, ale prawdopodobnie odniósłby rany, a wciąż miał wiele mil do przebiegnięcia. Zresztą walka z goblinami nie była jego zadaniem. Musiał przekazać ważną wiadomość królowi Alrikowi z Karak Varn. Jego obowiązkiem, jako krasnoludzkiego gońca, było dostarczenie jej za wszelką cenę.

Rozejrzał się uważnie. Jakieś dwadzieścia metrów za skrzyżowaniem widać było obszar zasypany luźnymi odłamkami skalnymi. Wyglądało to jak część starego krasnoludzkiego tunelu, który zawalił się w tym miejscu. Snorri po cichu napiął kuszę i starannie wycelował. Wystrzelił, kierując bełt prosto w porytą szczelinami ścianę. Efekt był dokładnie taki, o jaki mu chodziło. Siła pocisku nadwyrężyła i tak już osłabioną ścianę. Na kamienistą podłogę posypał się deszcz skalnych odłamków. Huk poniósł się echem wzdłuż korytarzy.

Snorri błyskawicznie przeładował kuszę i przywarł plecami do ściany. Usłyszał tupot. Zielonoskórzy połknęli przynętę. Po chwili kilka krzywonogich goblinów wyłoniło się zza załomu. Biegły w stronę skrzyżowania. Chwilę później Snorri podkradł się do zakrętu i spojrzał w głąb korytarza. Najwyraźniej wszystkie gobliny dały się nabrać. Goniec pomknął przed siebie. Po przebiegnięciu ćwierć mili zatrzymał się. Ściany w tej części tunelu wyglądały zupełnie normalnie. Jednak Snorri znał to miejsce. Słysząc ścigające go gobliny dotknął ściany w trzech miejscach. Część skały odsunęła się, otwierając tajne przejście. Wszedł do korytarza i zamknął za sobą ukryte drzwi. Uśmiechnął się. Gobliny być może kontrolowały te tunele, ale z pewnością nie poznały ich wszystkich sekretów.


Przygoda Snorriego to tylko przedsmak tego, co może wydarzyć się na spotkaniach.

Członkostwo w gildii wiąże się z licznymi przywilejami takimi jak:

  • możliwość korzystania z gildiowej biblioteki, która zawiera teksty niedostępne w przemyskich księgarniach;
  • bezpłatne uczestnictwo w naszych grach terenowych;
  • szansa uczestniczenia w ogólnopolskich konwentach miłośników fantastyki;
  • możliwość wypożyczania gildiowych gier i udział w ogólnopolskich turniejach.

Podsumowując, jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę o lochach i smokach, pałasz chęcią uczestniczenia w wydarzeniach, które zmienią świat lub po prostu szukasz ludzi tak samo zakręconych jak Ty, Przemyska Gildia Fantastyki to miejsce dla Ciebie! :) Wszystkie informacje o naszej gildii można znaleźć na http://forum.pgf.net.pl/index.php

Tagi: