II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

2DSD – najlepszą klasą DSD modelu krakowskiego i zwycięzcą w rywalizacji o najlepszy projekt szkół DSD

Dziewczęta z 2DSD odniosły w ostatni piątek (17.05.2019r) niebywały sukces. Zdobyły 1.miejsce ex aequo z 5 LO z Krakowa w rywalizacji o najlepszy projekt szkół DSD modelu krakowskiego. Zostały również najlepszą klasą DSD w kategorii liceów  (Die beste DSD –Klasse) w konkursie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tegoroczny projekt dla klas drugich brzmiał „Nasz dom Europa za 10, 20 i 100 lat/ Das Europäische Haus in 10, 20 und 100 Jahren”. 2DSD wraz z naszym absolwentem Adrianem Bednarczykiem przygotowała wideo przedstawiające wiadomości telewizyjne z roku 2119 ( Tagesschau 2119). Projekt oczarował jury, którym byli m.in. wykładowcy Filologii Germańskiej UJ , studenci i nauczyciele metodycy programu DSD. W projekcie dziewczęta pod kierunkiem p. Moniki Gonet ujęły takie tematy jak: ochrona środowiska, lek na raka i naszą przynależność do Unii Europejskiej. Wizja Europy za 100 lat jest w oczach naszych uczennic niezwykle optymistyczna.

W wiedzowym quizie o tytuł najlepszej klasy DSD nasz zespół rywalizował z grupą z 5 LO z Krakowa. Dziewczęta wygrały wykazując się dużą wiedzą realioznawczą dotyczącą Niemiec. Nagrody w konkursie wręczył Attaché Kulturalny przy Konsulacie Generalnym RFN w Krakowie.

 

Załącznik video: