Dwoje uczniów II LO finalistami II etapu ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach

Spośród 85 uczniów z Podkarpacia, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu, redaktorzy naczelni gazetki Morawa: Monika Komonicka i Tomasz Kumięga znaleźli się w pierwszej dziesiątce finalistów, którzy w marcu w Warszawie podejmą walkę m.in. o indeksy na kierunki: dziennikarstwo i komunikacja społeczna lub pokrewne, proponowane przez 16 najbardziej renomowanych uczelni w Polsce (m.in. Uniwersytet Jagielloński, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warszawski). Każda z 16 uczelni oferuje 3 indeksy, a kolejność wyboru będzie uzależniona od wyniku testu na etapie centralnym. Dodatkowo przewidziane są nagrody rzeczowe oraz staże dziennikarskie w różnych redakcjach i rozgłośniach radiowych.

Konkurs odbył się 12 grudnia 2014r. w Rzeszowie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Jednocześnie o tej samej godzinie w 16 innych uczelniach w Polsce młodzież przystąpiła do rozwiązywania tego samego testu z zakresu: systemów medialnych, komunikowania społecznego, rozwoju mediów, społeczeństwa informacyjnego i gatunków dziennikarskich.

Warto też nadmienić, że z naszej szkoły zakwalifikowało się najwięcej (w skali kraju) uczestników do II etapu (24 uczniów), co ma również zostać nagrodzone na etapie centralnym.

Podczas oczekiwania na wyniki zostały dla uczniów zorganizowane m.in. zajęcia z doradztwa zawodowego.

Monika Maciewicz