Finał Konkursu Pawie Pióro

Po raz kolejny uczniowie II LO znaleźli się w finale Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Pawie Pióro". W VII edycji Konkursu wzięli udział: Agata Dziurzyńska, Oliwia Malinowska i Grzegorz Radymski z klasy II b oraz Arkadiusz Osip z klasy I d.

Uczniowie recenzowali książki współczesnych polskich pisarzy. II. miejsce zajęła Agata Dziurzyńska za recenzję reportaży Wojciecha Tochmana "Jakbyś kamień jadła", dwa wyróżnienia zdobyli: Arkadiusz Osip i Grzegorz Radymski, recenzujący książki Wojciecha Jagielskiego, odpowiednio "Modlitwa o deszcz" i "Nocni wędrowcy". W tym roku w kategorii najpopularniejszy pisarz zwyciężyli: reportażysta Wojciech Tochman i pisarz fantasy Andrzej Sapkowski. Więcej informacji znajduje się na stronie www.zspk.rix.pl. Zapraszamy także do lektury recenzji.

Recenzja książki Wojciecha Tochmana Jakbyś kamień jadła
Recenzja książki Wojciecha Jagielskiego Modlitwa o deszcz