I Szkolny Konkurs Informatyczny

27 maja odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Informatyczny, w którym wzięło udział 11 uczniów.

Zadania konkursowe polegały na napisaniu programów w języku C++. Trzeba było wykazać się znajomością jezyka programowania oraz klasycznych algorytmów. Konkurs trwał 150 minut, a uczniowie rywalizowali do samego końca. A oto wyniki konkursu:

I miejsce:
Michał Śmiech (2a)

II miejsce:
Andrzej Pencak (2a)

III miejsce:
Rafał Szostak (2a)

Wyróżnieni zostali również następujący uczniowie: Bartosz Mazur (2a), Gracjan Mazur (2a) oraz Konsanty Misiak (2g).
Nagrodą główną w konkursie był tablet ufundowany przez firmę Order of Code. Nagrody pozostałe zasponsorowało wydawnictwo Helion oraz przemyska firma informatyczna Infores. Nagrody zostaną wręczone na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 27 czerwca.

Konkurs będzie kontynuowany w przyszłości.

Aleksandra Dombrowska