II LO w prestiżowym rankingu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zaistniała w rankingu, w ramach Olimpiady "Zwolnienie z Teorii". W roku szkolnym 2015/16 ponad 11 tysięcy uczniów z 1109 szkół ponadgimnazjalnych zainicjowało swój autorski projekt społeczny w pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Nasza szkoła zajęła 148 miejsce w wąskim, elitarnym gronie finalistów. Uczniowie ukończyli łącznie 506 projektów, które przyniosły korzyść ponad 5 mln Polaków.

Ranking przedstawia 150 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, autoprezentacji czy pracy w zespole. To kompetencje przyszłości, które pozwolą im nie tylko poradzić sobie na rynku pracy, ale też założyć własną firmę. Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości docenia te szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów.

W Olimpiadzie uczestniczyły dwa zespoły, po jednym z klasy 1d i 2d (rok szkolny 2015/2016). Grup pracowały pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Rafała Paśko. W tym roku również zapowiada się nasz udział w tym ciekawym przedsięwzięciu.

Cały ranking dostępny jest na stronie:http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Gratulujemy!