Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej 2008

11 stycznia o godz. 13.30 w Sali Rady Wydziału na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczystość zakończenia Polskich Eliminacji Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej 2008. Sławomir Wójcik, nasz wychowanek i uczeń prof. Mariana Sztaby otrzymał pierwszą nagrodę za pracę zespołową.

Autorami pracy "Druga natura białka. Badanie zwijania insuliny w środowisku bezwodnym" są: Aleksandra Fulary z Kielc (absolwentka IV LO im. H Sawickiej w Kielcach, obecnie studentka I roku MISMaP UW) i Sławomir Wójcik z Przemyśla (absolwent II LO im. K. Morawskiego w Przemyślu, student I roku MISMaP UW).

Pracę wykonano w Laboratorium Biofizyki Białek Instytutu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Sławek w roku szkolnym 2006/2007 był dwukrotnym uczestnikiem warsztatów chemicznych, a także biologicznych, organizowanych przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Konsekwencją kreatywnego podejścia do pracy laboratoryjnej było zaproszenie na staż naukowy na wakacje 2007 roku. Efektem jest nagrodzona praca. Finały europejskie odbędą się we wrześniu 2008 roku w Kopenhadze.