Nasza uczennica wystąpi w słuchowisku Radia Rzeszów

Marta Dyrkacz laureatka 1 miejsca w IV Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania otrzymała certyfikat uprawniający ją do udziału w słuchowiskach radiowych organizowanych przez Polskie Radio Rzeszów. Już we wrześniu będzie wraz z rzeszowskimi aktorami występować na antenie w słuchowisku „Drabiną do nieba”.

12 maja 2015r. odbyła się uroczysta gala w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, podczas której wręczono nagrody laureatom IV Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania oraz ogłoszono wyniki castingu do słuchowisk radiowych w Radiu Rzeszów. W eliminacjach międzyszkolnych konkursu uczestniczyło ponad 2000 uczniów, do drugiego etapu zakwalifikowało się prawie 190 osób. Konkurs organizowali: Teatr „Maska”, Polskie Radio Rzeszów i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie.

Tagi: