Sukces na XXXVI Olimpiadzie Biologicznej

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Magdalena Kulaszka (klasa 2e) zdobyła jedno z 3 równorzędnych wyróżnień na odbywającym się przy Komitecie Okręgowym Olimpiady Biologicznej konkursie na najlepsze prace badawcze z biologii. Na zawody nadesłano ponad 120 prac, jury nagrodziło 3 z nich (w tym, jako jedyną z Przemyśla pracę Magdy) i przekazało je na konkurs centralny w Warszawie.
Warto dodać, że do zawodów stopnia okręgowego XXXVI Olimpiady Biologicznej w bieżącym roku szkolnym zakwalifikowała się rekordowa liczba uczniów II LO w Przemyślu (opiekun: Piotr Uberman). Naszą szkołę reprezentowali: Borowik Olena (2e), Blecharczyk Aleksandra (2e), Jaroch Monika (2e), Kulaszka Magdalena (2e), Gągola Grzegorz (3e), Kościelniak Marta (3e), Pławiak Jarosław (3e) i Joanna Zajączkowska (3e) - prezentując prace doświadczalne i obserwacyjne z różnych dziedzin biologii. Wszystkie prace zostały wysoko ocenione - średnia liczba punktów naszych zawodników wyniosła 44 (na 50 możliwych).