II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Uczennica II LO w finale Konkursu Poetyckiego

 

Wioletta Pankiewicz z klasy 3 e otrzymała wyróżnienie w w XII edycji konkursu poetyckiego „Życie wierszem pisane” Miejskiej Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Celami konkursu były:  popularyzacja zainteresowań twórczością poetycką, promowanie osób uzdolnionych poprzez druk utworów poetyckich, promocja kultury języka polskiego.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbyło się 12 października. Nagrody wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzega – Józef Motyka. W uroczystości uczestniczył Ryszard Mścisz, autor pięciu tomików poetyckich i 2 książek z tekstami satyrycznymi, nauczyciel Zespołu Szkół w Jeżowem. Osobisty udział znanego w kręgach literackich poety było doskonałą okazja do rozmowy o poezji, którą poprowadził Grzegorz Kociuba, tarnobrzeski poeta i krytyk literacki.

Wiersze uczennicy ukazały się w okolicznościowej publikacji wydanej po zakończeniu konkursu. Więcej informacji tutaj.

Uczennica jest także autorką jednego z dwu zwycięskich haseł promujących czytelnictwo nadesłanych przez szkoły partnerskie przemyskiego projektu Ogrody poetów.  Hasła  umieszczone zostały na zakładce wydrukowanej w ramach projektu. Poniżej prezentujemy jeden z wierszy Wioletty.

***

Przyszedł czas by krok...

(i cisza)

wszystko zmienił...

(i spokój)

odwrócił bieg...

(i wiatr)

bez zastanowienia...

(i wciąż stoję tylko)

spokojny jeden krok...

(i hałas)

chłód chodnika...

(i poruszenie)

szerokość asfaltu...

(umarłam?)

spadłam z krawężnika...

Tagi: