Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Dnia 26 czerwca 2015 w sali gimnastycznej II LO odbyło się  zakończenie roku szkolnego. Jak zwykle w tym dniu pojawiły się: uroczyste stroje, kwiaty i podziękowania, szczęśliwe twarze, ulga i nadzieja na dwa miesiące zasłużonego wypoczynku. Jeszcze tylko ostatni akord, czyli uroczystość podsumowania, zwieńczenia  roku 2014/2015. Na niej  spotkali się wszyscy: dyrekcja II LO i Gimnazjum Morawa, nauczyciele obydwu szkół, uczniowie; wszyscy mieliśmy  zaszczyt gościć: wiceprezydenta  miasta pana Grzegorza Haydera,  przedstawiciela Rady Rodziców II LO p. Agatę Podgórską, Stowarzyszenia Absolwentów II LO p. Edytę Bierowiec oraz fundatorów  i sponsorów nagród dla najlepszych spośród nas. Firmę Order of Code reprezentowała pani Hanna Fleszar, zaś firmę  Inglot: pani Paula Kijak oraz pan Jarosław Leskiw.

Po wprowadzeniu sztandarów i  gromkim odśpiewaniu hymnu państwowego w ciepłych słowach zwrócił się do zebranych  pan dyrektor  Artur Pich, w przemówieniu pobrzmiewała  uzasadniona duma z naszych tegorocznych osiągnięć, tym więc szczersze były, złożone  na koniec, życzenia wakacyjnego  odpoczynku.  Pan dyrektor Gimnazjum Morawa Rafał Paśko wspomniał o trudach roku szkolnego i czekających nas rozkoszach wakacji. Następnie pan wiceprezydent  Grzegorz  Hayder w krótkich słowach wyraził uznanie dla sukcesów  uczniów II LO i sukcesów uczniów Gimnazjum Morawa, którzy w tym roku po raz pierwszy przystąpili do egzaminu gimnazjalnego i swymi wynikami dowiedli wysokiego poziomu tej młodej, a jednocześnie wyrastającej z tradycji, szkoły.

A potem nadszedł  czas  dla głównych aktorów tej uroczystości, czyli najlepszych spośród nas w różnych kategoriach.

• Nagrodę im. prof. Kazimierza Morawskiego dla najlepszego łacinnika otrzymał uczeń klasy 2e Kacper Fleszar
  • Nagroda im. Wojciecha Inglota dla najlepszego chemika została przyznana  Michałowi Kopytowi i Piotrowi Pawłuckiemu
  • Nagrodę Order of Code dla najlepszego informatyka otrzymali uczniowie w 2 kategoriach: programowanie - Michał Śmiech, grafika - Paweł Wróbel

Zostały również wręczone nagrody za osiągnięcia naukowe w olimpiadach i konkursach, a także za sukcesy sportowe.

W imieniu nagrodzonych cieszyli się bliżsi i dalsi koledzy, prowadzący ich nauczyciele, wychowawcy i rodzice, bowiem niektórzy z nich  uświetnili też nasze spotkanie. Stąd gorące brawa, okrzyki, a nawet łzy wzruszenia.

Słońce za oknem zaczęło wyglądać zza chmur, co było wyraźnym sygnałem, że czas rozpocząć wakacje. Jeszcze odprowadzenie sztandarów, w klasach rozdanie świadectw, gratulacje, podziękowania i pożegnania. Do zobaczenia po wakacjach.

Więcej zdjęć w szkolnej galerii.