II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Uczeń II LO na podium Skoda Auto Grand Prix MTB

Maciej Dombrowski, uczeń klasy 2d, kolarz LUKS Dobra Jarecki Team zajął 3 miejsce w I edycji Skoda Auto Grand Prix MTB w Chodzieży.

28 kwietnia 2007 roku rozpoczął się cykl najbardziej prestiżowych zawodów kolarstwa górskiego w kraju - Skoda Auto Grand Prix MTB. Jak podaje Wikipedia: " ....jest to największa w Polsce impreza MTB organizowana przez Czesława Langa i Lang Team (także organizatorzy Tour de Pologne), rozgrywana w klasie C1 XC Cross Country. Wyższą kategorię mają tylko Puchary Świata. Ten międzynarodowy cykl wyścigów składa się z 5 jednodniowych edycji, odbywających się w różnych częściach Polski w różnym odstępie czasowym. Celem serii wyścigów jest wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz umożliwienie im zdobycia punktów do klasyfikacji UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej) oraz PZKol".

I edycja wyścigów miała miejsce w Chodzieży, miejscowości położonej nad pięknymi jeziorami Wielkopolski na stoku narciarskim. Trasa była bardzo ciężka - piaszczysta i męcząca. W kategorii junior Maciek zajął 3 miejsce za Piotrem Brzózką (CCC Polsat) i Kornelem Osickim (Halls Professional MTB Team). Po pierwszej rundzie Maciek prowadził. Później przez sporą część wyścigu utrzymywał 2 pozycję, ale w końcówce wyprzedził go Kornel Osicki. W kategorii junior startowało 55 zawodników z Polski, Ukrainy i Rosji.

Na zdjęciu pierwszym podium juniorów z p. Czesławem Langiem:
1. Piotr Brzózka 2. Kornel Osicki 3. Maciej Dombrowski

Na zdjęciu drugim Maciek na trasie wyścigu.

Więcej informacji na stronie: Skoda Auto Grand Prix MTB i stronie Maćka.