"Cud na polance" - debiut uczniów klasy 1f na deskach Teatru "Fredreum"

Po trzech miesiącach wytężonej pracy, licznych próbach i warsztatach teatralnych uczniowie pierwszej klasy medialnej 29 maja 2013r. wystawili na scenie Zamku Kazimierzowskiego bajkę, której autorami są nauczyciele: Monika Maciewicz i Rafał Paśko.

"Cud na polance" przygotowały dwie grupy uczniów. Pierwsza wystąpiła w prapremierze o godz. 16.15, natomiast druga grupa w premierowym spektaklu o godz. 18.00.

Bajka jest o tolerancji, przyjaźni, przewijają się w niej również wątki dotyczące poprawnej wymowy czy też czytania dzieciom na dobranoc. Dorośli także mogą w niej znaleźć coś dla siebie.

Reżyserami "Cudu na polance" są Rafał Paśko i Monika Maciewicz. W przygotowanie scenografii zaangażowała się Małgorzata Pięta. Młodzi aktorzy to: Małgorzata Musz, Joanna Kowalów, Anita Krzywucka, Tomasz Kumięga, Bogusław Podhalicz, Łukasz Dec, Krzysztof Styś i Mateusz Grodecki. W epilogu bajki wystąpili nauczyciele: Robert Świdnicki i Rafał Paśko.

Premierę można uznać za udaną. Szczególnie najmłodsza widownia okazała się najwdzięczniejszym odbiorcą - dzieci żywo reagowały na to, co się dzieje na scenie, chętnie włączały się do dialogu z bajkowymi postaciami. W końcu to przede wszystkim do nich był adresowany spektakl.

W "Życiu Podkarpackim" ukazała się bardzo pochlebna recenzja "Cudu na polance", którą zamieszczamy poniżej. Zapraszamy również na kolejne spektakle. Najbliższe odbędą się 16 czerwca 2013r. o godz. 10.00 i 11.30.

Tagi: