Dni Języka Angielskiego w II LO

W dniach 7 i 12 listopada odbyły się Dni Języka Angielskiego w II LO.

W dniu 7 listopada mieliśmy zaszczyt gościć dr. Jacka Rachfała, który wprowadził uczniów w świat języka Szekspira. Zaprezentował on wykład "A Mini Introduction to Shakespeare’s English". W tym samym dniu o godzinie 9:00 trzydziestu uczniów naszej szkoły przystąpiło do etapu szkolnego Olimpiady Języka Angielskiego.

12 listopada odbyły się konkursy: Master of Grammar, Declamatory Contest, oraz QR Word Hunt.

W każdym z konkursów wyłoniono zwycięzców, a nagrody dla nich ufundowały wydawnictwa Pearson i Macmillan.

• Master of Grammar:

1. Melania Husar  kl. 2f
  2.  Joanna Pacławska kl. 3c
  3. Nicol Nguyen kl. 1i

Wyróżnienie otrzymali: Julia Bilińska kl.1h, Jan Kilon kl. 3c i Klaudia Rubacha kl.3b

• Declamatory Contest:

1. Oliwia Zawilińska kl. 3e
  2. Amelia Motyl kl. 1k
  3. Oliwia Szwed kl. 1h

Konkurs QR Word Hunt:  Wiktoria Kowalik i Julia Witkowska kl. 3c

Zmaganiom konkursowym towarzyszył kiermasz słodkości, a czas umilali uczniowie wykonujący piosenki w języku angielskim. Nauczyciele języka polskiego, przedsiębiorczości, wychowania fizycznego, informatyki oraz biologii przeprowadzili lekcje w języku angielskim. Uczennica kl. 1i, Nicole Nguyen przedstawiła na lekcji j. angielskiego w klasie 1h interesującą prezentację: "The influence of America on other Countries".

Zaangażowanie społeczności szkolnej było bardzo duże. Pieniądze  zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup pomocy do nauki j. angielskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia.

See you next year!