Dzień Europejski w II LO

4 kwietnia 2019 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Na wielu przedmiotach odbyły się zajęcia o Unii Europejskiej, obejrzeliśmy ciekawe prezentacje uczniów na j. angielskim, j. niemieckim, wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości. Na lekcjach informatyki nasi uczniowie uzupełniali swoje Europass CV oraz wypełniali paszporty językowe online. Uczennice klasy 1f zaśpiewały hymn unii "Oda do radości".  Nasza młodzież zorganizowała także quiz Kahoot z wiedzy o Unii Europejskiej, w którym wzięły udział dwuosobowe drużyny z każdej klasy. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 1f Sławomir Mokrzycki i Dawid Pawliszak, drugie miejsce zajęły uczennice z klasy 1e Karolina Jugo i Dominika Ścirko, trzecie zaś uczniowie z 3e Klaudia Bartnicka i Jakub Kawka. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!  Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców.