II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Dzwonią dzwonki sań!

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł codziennie wieczorem powiedzieć sobie: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego człowieka.” (papież Franciszek). 

I tak też się stało 7 grudnia 2017 r., kiedy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami po raz kolejny udali się w odwiedziny do dzieci głuchych i niedosłyszących w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Przemyślu. Po wspólnym odśpiewaniu świątecznych piosenek, które moderował ks. Krzysztofa  Żyła, przyszła kolej na prezentację dwóch bajek w reżyserii pana Rafała Paśki. Skupiły uwagę uczestników i wszyscy podziwiali je z zapartym tchem.
Kolejnym punktem odwiedzin było spotkanie ze Świętym Mikołajem obdarowującym najmłodszych podopiecznych Ośrodka prezentami. Darczyńcami byli uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką pani dyrektor Agaty Trzpis starannie przygotowali mikołajkowe paczki.
Na zakończenie licealistów czekała niespodzianka - dostali zaproszenie na bożonarodzeniowy spektakl w wykonaniu dzieci z Ośrodka.
Warto pomagać!