Egzamin pilotażowy DSD II

23.11.2018r odbył się w naszej szkole ustny egzamin pilotażowy DSD II z udziałem Pana Ralfa Aurisa z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech.

Koncepcja egzaminu pilotażowego polega na tym, iż uczniowie klasy 3DSD oglądają trzy przykładowe egzaminy ustne, podczas których głównymi aktorami są uczniowie klasy 2DSD. Pilotaż jest także treningiem dla nauczycieli, którzy kilka tygodni później musza się zmierzyć z pracą w komisji przy właściwym egzaminie. W tym roku pod okiem p. Moniki Gonet do pilotażu przygotowały się uczennice 2DSD: Gabriela Chmura, Klaudia Królik i Karolina Walaszczyk. Każda z nich podczas egzaminu musiała najpierw  zająć się tzw. „krótkim wykładem”, potem odpowiedzieć na pytania komisji do tematu wykładu , a w drugiej części przedstawić przygotowaną wcześniej prezentację na wybrany kontrowersyjny temat i wziąć udział w dyskusji  z komisją na temat prezentacji. W tym roku były to prezentacje o : zakazie komórek w szkole, operacjach plastycznych i e-bookach.

Dziewczęta wypadły bardzo dobrze, osiągając poziom językowy C1.

Trzecioklasiści otrzymali zaś cenne wskazówki, jak przygotować się do egzaminu ustnego, który czeka ich już  17.12.2018r oraz 18.12.2018r.

Trzymamy za nich mocno kciuki!