II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Film o uczennicy II LO

W ubiegłym tygodniu, w niedzielę 27 i w poniedziałek 28 lutego, przedstawiciele TVP 2, pani Ewa Zadrzyńska, reżyser, i pan Jacek Mierosławski, operator filmowy, kręcili materiały do filmu o laureatce konkursu Fundacji Evans i Ministerstwa Edukacji Narodowej, uczennnicy klasy 3 b, Ani Merecik.

Ania, jej rodzina, nasza szkoła i nasze miasto, stali się bohaterami etiudy z wierszem Jerzego Ficowskiego "List do Marca Chagalla" w tle. Film zostanie pokazany w czerwcu na finałowej Gali Konkursu "Poezja łączy ludzi", w jesiennej ramówce TVP 2, potem także w innych krajach Europy.

Zapraszamy do lektury artykułu o Ewie Zadrzyńskiej i do następnego numeru "Morawy", w którym Ania opowie o swoich wrażeniach z planu filmowego i o uczestnictwie w konkursie.