II LO w Szkole Przedsiębiorczości

Szkoła Przedsiębiorczości to projekt realizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego. W dniach 1 i 2 kwietnia klasy 1a (mat-inf) oraz klasa 1f (mat-geo) uczestniczyły w edycji 2019, w której wzięło udział 10 szkół z Polski (5 z Podkarpacia, w tym dwie z Przemyśla - II LO i SP nr 1).  Założeniem projektu jest  edukacja ekonomiczna poprzez firmy symulacyjne, a głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów związanych z przedsiębiorczością. Atutem udziału w projekcie jest również  wzrost potencjału nauczycieli w zakresie nauczania przedsiębiorczości i kreowania postaw przedsiębiorczych w terminie trwania projektu i w kolejnych działaniach edukacyjnych.

Uczniowie przez dwa dni pracowali w pracowniach komputerowych i salach wykładowych, zdobywając umiejętności z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii społecznej. Był to również czas na generowanie pomysłów do projektów, które uczniowie muszą zrealizować na rzecz społeczności szkolnej do końca roku szkolnego. Wyjazd w całości był sfinansowany przez Narodowy Bank Polski. Młodzież wraz z nauczycielami przebywała w wyjątkowym miejscu, w ośrodku szkoleniowo wypoczynkowym w Motyczu Leśnym pod Lublinem .

Opiekunami klas w projekcie są nauczyciele Ewa Miśkowicz-Cichocka, Ewa Zabawska, Katarzyna Safianik i Rafał Paśko.