II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

1 grudnia 2017 roku obchodziliśmy w II LO Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dyrektor szkoły Pan Mariusz Zamirski w serdecznych słowach podziękował wszystkim Wolontariuszom za ich ofiarną pracę na rzecz potrzebujących oraz wręczył im okolicznościowe dyplomy. Spotkanie uprzyjemnił atrakcyjny program artystyczny przygotowany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Korytnikach, pod kierunkiem kierownika ośrodka Pani Barbary Godzień i terapeutów. Szkolna sekcja muzyczna zaprezentowała również swoje wokalne umiejętności, a wolontariusze z „Morawy” i naszego Liceum zorganizowali kiermasz własnoręcznie upieczonych ciast. Nad całością czuwał przewodniczący Szkolnego Koła Wolontariatu Sebastian Król wraz ze swoimi zastępczyniami Izabelą Pawłowską i Pamelą Pempuś.
Warto nadmienić, że wieloletnia współpraca naszej szkoły z tą placówką, otaczającą wsparciem osoby niepełnosprawne, stała się już tradycją. Podobnie jak w latach ubiegłych mogliśmy wesprzeć ten ośrodek, nabywając ozdoby świąteczne na kiermaszu zorganizowanym w naszej szkole.