MIŚCON - Konwent Gier i Fantastyki w II LO w Przemyślu

W sobotę 29 lutego II LO w Przemyślu od rana tętniło życiem. Progi szkoły przekroczyło pięćset osób w różnym wieku, z różnych stron. Jedni przybyli, żeby dać upust swym pasjom, inni chcieli zobaczyć, co to za impreza. Wszystkich łączyło jedno - chęć dobrej, wspólnej, kreatywnej zabawy.
Uczestnicy MIŚCON-u to nie tylko przemyślanie i mieszkańcy okolic, ale sporo osób przyjechało z Rzeszowa, Krosna, Jarosławia. Byli też goście z Małopolski.
Bogata oferta konwentu sprawiała, że trzeba było wybierać. W czym? Można było posłuchać prelekcji na temat Drakuli, zombie, słowiańskich demonów, podboju kosmosu, postapokalipsy oraz komiksów
"Gwiezdnych wojen". Zorganizowane były też panele dyskusyjne na różne tematy, np. "Silne kobiety w fantastyce", "Manga i Anime - dobra zabawa czy dzieło szatana?". Uczestnicy wzbogacali też swą wiedzę na temat "Story w storytellingu", oglądali i współuczestniczyli w pokazach iluzji. Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście widowiskowy Konkurs Cosplay oraz wszystkie inne konkursy, turnieje, larpy,  warsztaty. Sercem konwentu były oczywiście gry planszowe, przy których zasiadali dorośli, dzieci, młodzież. Ci doświadczeni i ci "zieloni";, których z pasją wprowadzano w arkana danej gry. Games Room zorganizowało stowarzyszenie GraTy z Krosna.
Organizatorzy zachęcili wielu sponsorów do współpracy, dzięki czemu można było wywalczyć cenne nagrody czy skorzystać z atrakcyjnych ofert gastronomicznych.
Był to niezwykle udany konwent zarówno pod względem jakości oferty jak i organizacji.