Młodzież dzieciom

Na terenie naszej szkoły miała miejsce akcja pt. ,,Młodzież dzieciom,,. Inicjatywa polegała na zbiórce paczek mikołajowych dla naszych rodaków mieszkających na Kresach. Pomysłodawcą akcji w poprzednich latach był absolwent naszego liceum wiceprzewodniczący szkoły w latach 2015-2016 Wiktor Lech, a w tym roku osoba odpowiedzialną za przebieg akcji był uczeń klasy 2b Krzysztof Gudzelak. Oddźwiek był zaskakująco dobry. Razem z innymi szkolami ponadgimnazjalnymi udało się nam zebrać 93 paczki, które zostały przekazane polskim dzieciom na Ukrainie. W zbiórce wzięło udział mnóstwo ludzi dobrej woli. Szczególnie pragniemy podziękować Stowarzyszeniu Przyjaciół Lwowa z Panią Ewa Karlik na czele oraz Przyjaciołom Patriotycznego Przemyśla m.in Panu Mirosławowi Mańkowskiemu, Hubertowi Jakubowskiemu oraz wielu innym, którzy przyłączyli się do wspólnej inicjatywy niesienia dobrego serca i nadziei naszej Polonii.
W dniu 16 grudnia 2017 dary zostały przywiezione na polską parafię znajdującą się w Lackiej Woli. Wraz z Krzysztofem Gudzelakiem na Ukrainę pojechali wiceprzewodniczący szkoły Wiktoria Pietruch, przewodniczący rady wolontariatu szkolnego Sebastian Król, pomysłodawca akcji Wiktor Lech oraz wspolorganizatorka Pani Ewa Karlik. Dzieciaki które zostały obdarowane prezentami cieszyły się z przyjazdu świętego Mikołaja. Wywołał on na dziecięcych twarzach promienny i szeroki uśmiech. Była to bardzo wzruszająca chwila.  Pamiętajmy, że dobro, które dajemy wraca do nas z podwójną siłą.