II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Nagranie słuchowiska radiowego

W środę, 2 grudnia, grupa recytatorów z II LO nagrywała w studiach Radia Rzeszów nagrodzony w czerwcu tego roku scenariusz pt. Widowisko musi trwać.

Tekst,którego autorami są Oliwia Malinowska, Grzegorz Radymski i Damian Czekański z klasy II b, a który powstawał pod kierunkiem p. Małgorzaty Wilguckiej, zdobył Grand Prix konkursu na najlepszy scenariusz słuchowiska radiowego. Jego tematem autorzy uczynili współczesną piłkę nożną a akcję umieścili między innymi w krajobrazie naszego miasta, nadali też bohaterom własne imiona.

W nagraniu brali udział recytatorzy z II LO:Radek Zawaleń, Łukasz Demeńczuk, Kamila Piwko, Brygida Stachura i Mariusz Wojakowski. Nagranie okazało się pasjonującą ale równocześnie ciężką pracą nad tekstem i nad jego interpretacją, która trwała ponad cztery godziny. Bardzo profesjonalnie i życzliwie zaopiekował się uczestnikami nadzorujący pracę p. Andrzej Zajdel.

Słuchowisko zostanie wyemitowane na antenie Radia Rzeszów w czwartek, 17 grudnia, ok. godziny 9.10. Emisja poprzedzona będzie materiałem z pracy podczas nagrywania oraz wywiadem z autorami tekstu. Serdecznie dziękujemy Radiu Rzeszów i zapraszamy wszystkich do wysłuchania audycji. 

Tagi: