Pielgrzymka Maturzystów

7 października około stu uczniów klas trzecich z naszej szkoły, wraz z katechetami i wychowawcami wybrali się na Jasną Górę, na doroczną Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Przemyskiej. W Częstochowie wzięliśmy udział w przygotowanym programie, w którym nie zabrakło Apelu Jasnogórskiego i drogi krzyżowej na blankach klasztoru. Odmówiliśmy też różaniec w intencji pomyślnego zdania egzaminu maturalnego i odnalezienia wymarzonej pracy. Pielgrzymkę dopełniła Msza Święta, pod przewodnictwem bp-a Stanisława Jamrozka, sprawowana w późnych godzinach nocnych.

W czasie wolnym, w religijnej stolicy Polski, zwiedzaliśmy tereny niedaleko klasztoru i wymienialiśmy się doświadczeniami z innymi pielgrzymami, zwłaszcza rówieśnikami. Był to piękny czas, w którym myśleliśmy o swojej przyszłości i wypraszaliśmy potrzebne łaski za pośrednictwem Matki Boskiej Częstochowskiej. Cudowna atmosfera pełna była uśmiechu, śpiewu i radości, a do domów, mimo bladego ranka, wróciliśmy umocnieni i pełni nadziei.