Pisemny egzamin DSD II

W ostatnią środę listopada, tj.27.11.2019r odbył się kolejny pisemny egzamin DSD II  (Deutsches Sprachdiplom  II.stopnia ) w naszej szkole. Tym razem do egzaminu przystąpiło 10 uczennic klas trzecich, które od godz. 9.15 do godz. 14.15 zmagały się z niełatwymi zadaniami egzaminacyjnymi w zakresie czytania, słuchania i komunikacji pisemnej.

Egzamin oficjalnie otworzyła Pani Wicedyrektor Agata Trzpis, która życzyła całej „dziesiątce” powodzenia na egzaminie i szczęśliwego zwieńczenia ich ciężkiej pracy przez ostatnie dwa i pół roku.

W części pisemnej przyszło im się zmierzyć z bardzo wymagającym tematem dotyczącym integracji uchodźców i migrantów w Niemczech i włączeniu ich poprzez tzw. Start-Upy na rynek pracy.

Trzymamy mocno kciuki za egzamin pisemny, a także za część ustną, która odbędzie się już 18.12.2019r.

Serdeczne podziękowania dla uczniów grupy 1DSD za solidne pełnienie dyżurów na korytarzu podczas egzaminu oraz nauczycielom wychowania fizycznego za dopilnowanie ciszy w kompleksie sportowym, dzięki czemu egzamin odbył się w spokojnej atmosferze.