Pisemny egzamin DSD II już za nami!

28.11.2017r odbył się już po raz drugi w naszej szkole pisemny egzamin DSD II (Deutsches Sprachdiplom drugiego stopnia), który zdawało 14 uczennic  z klas trzecich (3a, 3c, 3d, 3e, 3f). Przed godz. 9.00 Dyrekcja szkoły – p. Mariusz Zamirski oraz p. Agata Trzpis uroczyście przywitali uczennice, które przystąpiły do egzaminu i życzyli im „połamania piór”. Szczęście miał przynieść trzecioklasistkom symboliczny puchar przyniesiony do sali egzaminacyjnej przez Pana Dyrektora.

W pierwszej części egzaminu dziewczęta musiały zmierzyć się z czterema tekstami do czytania, następnie miało miejsce rozumienie ze słuchu, a w ostatniej części egzaminu uczennice pisały wypracowanie o dygitalizacji w miejscu pracy obejmujące streszczenie tekstu, dwóch grafik oraz rozprawkę.

Dziękujemy uczniom grupy 2DSD za sumienne dyżurowanie podczas egzaminu i pilnowanie porządku przy sali nr 8.

Trzymamy kciuki za dziewczęta na ustnym egzaminie, który odbędzie się 10.01. - 11.01.2018r.

Poniżej ulotka informacyjna dotycząca programu DSD w Polsce i poziomów językowych egzaminów DSD I i DSD II.

ulotka_egzamin DSD_poziomyjęzykowe