II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Pisemny egzamin DSD II już za nami!

Już po raz trzeci odbył się w naszej szkole pisemny egzamin DSD II ( Deutsches Sprachdiplom II stopnia; poziom B2/C1) dla 15 uczniów grupy 3DSD. Zdanie egzaminu oznacza uzyskanie dyplomu językowego  na poziomie B2/C1 dającego przepustkę na studia w krajach niemieckojęzycznych.

28.11.2018r o godz. 8.30 Dyrekcja naszej szkoły i zaproszeni goście przywitali uroczyście naszych trzecioklasistów i życzyli im „połamania piór” podczas egzaminu.

O godz. 9.15 rozpoczął się pięciogodzinny maraton egzaminacyjny, na który składały się cztery teksty do czytania, trzy teksty do słuchania oraz praca pisemna ( streszczenie tekstu, interpretacja grafiki
i rozprawka na temat „ Digitale Selbstvermessung”/dokonywania własnych cyfrowych pomiarów).

W dniach 17.12. - 18.12.2018r trzecioklasistów czeka jeszcze niełatwy egzamin ustny.

Życzymy im powodzenia!