II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Podsumowanie Konkursu Mój Arsenał

04. marca tego roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie miała miejsce gala finałowa ogólnopolskiego konkursu historycznego Mój Arsenał pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży szkolnej dewizy Szarych Szeregów – idei braterstwa i służby Ojczyźnie oraz uczczenia działań harcerzy w Akcji pod Arsenałem. Konkurs został ogłoszony w sierpniu 2014 roku z okazji 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego – w którym w sposób symboliczny na barykadzie spotkali się „Rudy”, „Alek” i „Zośka” (batalion „Zośka”, kompania „Rudy”, pluton „Alek”). 

Na galę finałową zaproszenie otrzymała także uczennica II LO, Joanna Waltoś z klasy 2 e, która  napisała pracę na temat  Czym jest dla ciebie Powstanie Warszawskie, jakie budzi w tobie uczucia, czy wziąłbyś w nim udział i dlaczego?

W składzie jury byli m.in.: Szef KPRP Jacek Michałowski, jako przewodniczący jury, i Przewodniczący Stowarzyszenia Szarych Szeregów Wojciech Wolski. Na konkurs wpłynęło 214 prac ze 131 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze 108 miejscowości z całego kraju.

Zapraszamy do zapoznania się z pracą Joanny.

Więcej informacji pod adresem:

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,3180,etos-szarych-szeregow-wazny-dzis-dla-wszystkich.html

 

                                                                                                                 Małgorzata Wilgucka

Tagi: