Przemyski Mikołaj po raz kolejny pomaga polskim dzieciom na Ukrainie.

W grudniu również obdarowaliśmy polskie dzieci mieszkające na Ukrainie. Akcja  „Młodzież dzieciom” organizowana jest od 2014 roku . Głównym pomysłodawcą był absolwent naszej szkoły Wiktor Lech.  Akcję przejął Krzysztof Gudzelak, uczeń II LO. W tym roku na parafię w Lackiej Woli trafiło aż 105 podarunków od przemyskiego Mikołaja .Wśród prezentów znalazły się słodycze, zabawki, ubrania i wiele innych darów . Dziękujemy za wspaniałe otwarcie serc, bo bez ludzi dobrej woli  ta akcja nie doszłaby do skutku.  Podziękowania pragnę złożyć głównemu partnerowi akcji  Stowarzyszeniu Pomocy Polakom we Lwowie i w okolicach „Tońko i Szczepko”, a szczególnie Pani Prezes Ewie Karlik. Stowarzyszenie to od początku pomaga w organizowaniu tej akcji, za co, w imieniu dzieci, jeszcze raz serdecznie dziękujemy. W tym roku do naszych sąsiadów pojechali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego II LO – Joanna Pacławska, Faustyna Jurijków oraz Mateusz Maniora. Pragnę również podziękować Szkolnemu Kołu Wolontariatu. Po raz kolejny pokazaliśmy, że Przemyśl potrafi się zjednoczyć i obdarować dzieciaki wspaniałymi prezentami. Pamiętajmy, że „najlepsze prezenty ukryte są w sercach”.

Sponsorem akcji były: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu.

Krzysztof Gudzelak