Ranking perspektyw 2020

Nasza szkoła została w tym roku wyróżniona Srebrną Tarczą w rankingu szkół średnich 2020.

Miesięcznik "Perspektywy" swój ranking szkół średnich opracował po raz 22. Najbardziej wyczekiwany jest przez uczniów i rodziców, którzy często właśnie z uwzględnieniem jego wyników podejmują decyzje o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. W zestawieniu liceów najważniejsze są: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc. punków), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc. punktów), sukcesy w olimpiadach (25 proc. punktów).

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, były rektor  Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Kryteria Rankingu Liceów 2020 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach
międzynarodowych.
Bardzo się cieszymy i staramy się o kolejne laury.