Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września społeczność II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego  i Niepublicznego Gimnazjum „Morawa” rozpoczęła nowy rok szkolny. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie obu szkół, także uczniowie klas pierwszych, rozpoczynający naukę w nowych szkołach.

Wśród gości powitaliśmy posła na Sejm RP Marka Rząsę, pełnomocnika profesora Zbigniewa Brzezińskiego, Józefa Frankiewicza, inspektora Wydziału Edukacji UM w Przemyślu Roberta Sosnowskiego oraz prezesa Stowarzyszenia Absolwentów II LO Edytę Bierowiec. Część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie sztandarów II LO i Strzelca oraz odśpiewanie hymnu narodowego. Podniosły charakter miało także złożenie przez uczniów kwiatów pod tablicą upamiętniającą absolwenta II LO – majora Mieczysława Słabego, bohatera walk o Westerplatte we wrześniu 1939 roku.

Następnie głos zabrali dyrektor II LO, Artur Pich i dyrektor Gimnazjum, Rafał Paśko. W ciepłych słowach powitania życzyli nauczycielom i uczniom obu szkół dobrego roku szkolnego.

Tradycyjnie częścią uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w naszej szkole jest nagrodzenie absolwentów szczególnie wyróżniających się w nauce i w pracy społecznej. Nagrodę Zbigniewa Brzezińskiego otrzymali w tym roku: Michał Kopyt i Piotr Pawłucki – za osiągnięcia w nauce, oraz Karolina Sawicka i Michał Sekuła – za pracę społeczną. Nagrodą dyrektora szkoły uhonorowany został Michał Grodecki.

Pasowania na ucznia klas pierwszych liceum i gimnazjum dokonali dyrektorzy obu szkół, a nowych kolegów powitała następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego II LO, Aleksandra Kazienko.

Więcej zdjęć w szkolnej galerii.