Studniówka II LO 2019 r.

Dnia 2 lutego 2019 r. dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie klas maturalnych wraz z osobami towarzyszącymi hucznie świętowali tradycyjne „100 dni” przed maturą na balu studniówkowym zorganizowanym po raz kolejny w Hotelu Łańcut. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie dyrektora II Liceum Mariusza Zamirskiego, a następnie także przewodniczącego Rady Rodziców Sebastiana Dobrowolskiego oraz reprezentującego uczniów Macieja Hładio. Wzniesiono uroczysty toast, na ręce wychowawców zostały wręczone kwiaty, a dyrekcja otrzymała pamiątkowy herb szkoły ufundowany przez Radę Rodziców, który ma na celu upamiętnić maturzystów z rocznika 2016-2019.

Jak co roku zabrzmiały słowa pana Piotra Hugeta, a dokładniej cytat z Pana Tadeusza Adama Mickiewicza: „Poloneza czas zacząć !” Przygotowany przez pana Piotra układ staropolskiego tańca odtańczyły klasy maturalne, dyrekcja i wychowawcy klas. Uczniowie, grono pedagogiczne oraz rodzice świetnie bawili się na balu przy dźwiękach zespołu „Iluzer”, który zadbał o oprawę muzyczną przez całą studniówkę. Pyszny studniówkowy tort pokroiła pani dyrektor Agata Trzpis.

Szanowne jury wybrało wśród pięknych uczennic królową balu, a króla wśród przystojnych uczniów. Parą wieczoru zostali Julia Korczyńska z klasy III b oraz Jakub Hładio z klasy IIIa. Zorganizowano również konkurs tańca. Na parkiecie piękne, tradycyjne tańce zaprezentowało wiele par, jednak najlepsi okazali się Izabela Szybiak z klasy IIIa wraz z partnerem.

Uczestnicy bawili się na parkiecie od wczesnych godzin wieczornych do późnych godzin porannych. To była dla maturzystów i nauczycieli jedyna i niepowtarzalna noc wspólnej radosnej zabawy.

fot. p. Łukasz Solski, nowiny24
link do galerii: https://nowiny24.pl/studniowka-2019-ii-liceum-ogolnoksztalcace-im-kazimierza-morawskiego-w-przemyslu-w-hotelu-lancut-zdjecia/ga/13856646/zd/33641468