Teatroteka Szkolna w Przemyślu

W II LO im prof. K. Morawskiego zostały zorganizowane warsztaty na temat: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? Uczestniczyli w nich nauczyciele zarówno przemyskich placówek oświatowych jak i powiatu przemyskiego. Zajęcia poprowadziła Joanna Krukowska - Gulik, pedagożka Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Koordynatorką warsztatów była nauczycielka II LO, liderka Teatroteki Szkolnej Monika Maciewicz. Zajęcia, poprzedzone krótkim wykładem i prezentacją portalu Teatroteki Szkolej, polegały przede wszystkim na praktycznym wykorzystani metod pedagogiczno - teatralnych. Aktywizowały oraz inspirowały do twórczej pracy z dziećmi i młodzieżą. Z bogatej biblioteki Teatroteki Szkolnej: www.teatrotekaszkolna.pl może nieodpłatnie skorzystać każdy.

Tagi: