Uczniowie i nauczyciele II LO wystawiają spektakl na motywach „LALKI” Bolesława Prusa

Uczniowie klasy 3f: Karol Wróbel i Dawid Tas oraz nauczyciel Rafał Paśko wraz z Anetą Mistelską jako przedstawiciele Teatru S.A.N.  30 października 2015 r. wystąpili na scenie Zamku Kazimierzowskiego w nowoczesnej wersji „Lalki” Bolesława Prusa. W spektaklu wystąpiła również uczennica klasy 3f Katarzyna Mielnikiewicz (śpiew) oraz uczennica I LO Jori Gerula (taniec). Sztuka powstała w ramach projektu „Eden sztuki – od juniora do seniora”, Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK”.

Autorzy scenariusza – Monika Maciewicz i Rafał Paśko postanowili stworzyć spektakl na motywach „Lalki”. Akcja osadzona jest we współczesnej rzeczywistości korporacyjnej i przedstawia młodych praktykantów, którzy wprowadzają wątek komediowy, a także bohaterów pokroju Wokulskiego i Łęckiej, dzięki którym komedia przeplata się z dramatem.

„Takie założenie przyjęliśmy na samym początku, projekt ma inspirować młodych ludzi, a źródłem inspiracji mają być starsze pokolenia. W tym przypadku złożyło się doskonale, ponieważ młodzież omawiała „Lalkę” w szkole, a już pierwsze zetknięcie z naszym scenariuszem pokazało młodym ludziom, jak można uwspółcześnić to, co Prus chciał przekazać pokoleniom. Panorama  Warszawy z końca XIX wieku nie różni się w sferze społecznej od tej, którą można dziś odnaleźć na obu brzegach Wisły” - dodają scenarzyści, nauczyciele naszej szkoły.

Całość spektaklu wzbogacona została nowoczesną oprawą multimedialną.