Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

01.09 o godzinie 9.30 społeczność II LO uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2014 / 2015. Spotkanie w szkole poprzedziła msza św. w kościele oo. Salezjanów. W tym roku kalendarzowym pierwszy dzień szkolnej pracy – jeszcze jako uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego – przypadł, na dobry początek, w poniedziałek. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele Rodziców i zaproszeni goście, Urząd Miasta Przemyśla reprezentował pan Grzegorz Hayder. Po raz kolejny rok szkolny rozpoczęli z licealistami także gimnazjaliści z Morawy. W części oficjalnej, po odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrali goście, a w imieniu gospodarzy, pan dyrektor Artur Pich. Wszyscy serdecznie powitali uczniów, życzyli im sukcesów w nauce i pracy społecznej. Pierwszy dzień szkoły stał się także, jak co roku, okazją do nagrodzenia absolwentów nagrodą Zbigniewa Brzezińskiego. Otrzymali ją za trzy lata pracy: Wojciech Szkółka i Hubert Jarecki za osiągnięcia w nauce, oraz Aleksandra Bednarczuk i Paweł Młynarski za pracę na rzecz szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie w radosnej atmosferze rozeszli się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami i z kolegami.

Wszystkim absolwentom gratulujemy wyników maturalnych i życzymy dalszych sukcesów, a uczniom liceum i gimnazjum spokojnego i owocnego roku szkolnego !

Tagi: